Zugspitz Aréna – oblast nejvyšší hory Německa

Zugspitze je nejvyšší horou Německa, která na rakouské straně tvoří rozsáhlé lyžařské centrum Zugspitz Aréna. To je tvořeno celkem sedmi obcemi a šesti samostatnými lyžařskými středisky. Všechno najdete v romantické a nedotčené horské krajině na prosluněné náhorní plošině, kterou obklopují okolní horští velikáni.

Na nedalekém Hintertuxském ledovci je každý rok zimní turistický ruch v čilém proudu. Místní sjezdovky jsou mírné a vystačí opravdu každému, navíc díky příhodným klimatickým podmínkám je zde dostatek sněhu až do konce dubna. Sezóna zde začíná již na konci listopadu nebo v prosinci, dle aktuálních sněhových podmínek. Region je podobný Bavorsku.

Zugspitz Aréna se může pyšnit 8 skiareály s více než 148 kilometry sjezdovek. Dominují modré a červené sjezdy rozkládající se na 50 kilometrech a velký počet míst pro děti a začátečníky, kde si mohou vyzkoušet svou první jízdu. Zugspitz Aréna je také ideálním místem pro freeriding hlubokým sněhem po neupravených sjezdovkách.

Vyžití zde najdou také milovníci běžek, a to v údolí místních řek Lussbach a Loisach. Nezapomnělo se ani na běžkaře, kteří si mohou vychutnat 200 kilometrů upravených běžeckých tras, kterými je protkáno prakticky celé údolí podél řek.

Pamatováno je také na snowboardisty, na které tu čeká snowpark s mnoha různými atrakcemi, půjčit si můžeme i snowboardové vybavení.

Areál Zugspitz Aréna je komplexní a na své si v něm přijdou všechni milovníci carvingového lyžování. Ti se vyřádí ve středisku Grubigstein. Pro začátečníky je naopak vhodné středisko Wettersteinbahn se mírnými svahy uzpůsobenými k trénování. Romantici si přijdou na své na sjezdovkách na Marienbergu.

Zvláštností oblasti je i kabinová lanovka Tiroler Zugspitzbahn, která při své cestě z Obermoosu na Zugspitze urazí převýšení bezmála dva tisíce metrů. Během ní se cestujícím nabízí úchvatné a jedinečné výhledy na okolní hory a přírodu.

Středisko Zugspitz Aréna nabízí také širokou paletu aprés ski aktivit. Po dlouhém dni stráveném na sjezdovce můžete přezout na brusle a vyzkoušet řadu kvalitních bruslařských tratí nebo se obout do bot projít si místních na sto třicet kilometrů turistických tras.

Po setmění je nejvyšší čas ochutnat noční život. Ten žije především na místních diskotékách, barech či restauracích. Za prohlídku také stojí i okolní obce a vesničky.

Jak se dostat do Zugspitz Arény

Z Prahy trvá cesta do areálu necelé dvě hodiny přes Mnichov a Da-Pa. Celkem musíte překonat 493 kilometrů většinou po dálnicích. Z Brna už je cesta náročnější. zabere vám necelých 7 hodin a doporučená trasa je v tomto případě přes Salcburg. Z Ostravy musíte přes Brno a následně pokračuje stejně jako v minulém případě. Cesta vám zabere 8 hodin. I přes dlouhou cestu, určitě stojí za to se do střediska vypravit.

Více informací:

  • Aktuální předpověď počasí v oblasti najdete na meteorologickém webu ZAMG.
  • TIP na ubytování: Obec Ehrwalt a hotel Alpen Appartement Cristall.
  • S hotelem vstup zdarma do rodinného bazénu Zugspitz Arény
About Petra Halíková 48 Článků
Online marketingová specialistka se zájmem o cestování, poznávání nových kultur a východního pohledu na svět. :)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*