Zermatt – vyhlášené švýcarské středisko, kde sníh nemizí

en.wikipedia.org

Městečko Zermatt se rozprostírá ve švýcarském kantonu Valais na konci údolí Mattertal, na úpatí ikony Alp – Matterhornu.

Dříve zemědělsky orientovaná oblast zažila rozvoj turistického ruchu po roce 1865, po prvním pokusu o výstup na horu Matterhorn. Na turistické oblíbenosti má podíl i množství jezer a ledovců v okolí – nachází se zde například ledovec Görner, který je s rozlohou bezmála sedmdesáti kilometrů čtverečních druhým největším ledovcem Alp.

Dnes je Zermatt vyhlášený po celém světě jako centrum zimních sportů, především lyžování a snowboardingu. Díky zdejší vysoké nadmořské výšce a příhodným klimatickým podmínkám lze tyto zimní radovánky provozovat až do zimních měsíců.

Ve středisku najdete na dvě stě padesát sjezdovek a více než sedmdesát vleků a lanovek, přičemž jedna z nich vás doveze až na Klein Matterhorn – nejvyšší zpřístupněné místo pro lyžaře v Evropě.

Zdejší sjezdovky nabízí úžasný zážitek z lyžování na bezvětrných, prosluněných a kvalitně upravených sjezdovkách. Při sjezdu se vám naskytne výjimečná možnost pohledu na okolní kopce a horské masívy. Pro ty, kteří už na lyžích něco najeli, je připraven sedmnáct kilometrů dlouhý sjezd  z Klein Matterhornu  do Zermattu. Zajímavou možností je také nabídka velkého množství ploch a svahů pro freeriding nebo dokonce možnost heliiskiingu, což je vskutku nezapomenutelný zážitek. A zapomenuto není samozřejmě ani na snowboardisty, ti mohou využít freestylový Gravity Park u stanice Grornergrat.

I v Zermattu máte možnost po celodenním lyžování využít možností bohaté nabídky aprés-ski. Mezi ty patří například potápění v zamrzlých jezerech, sáňkování nebo jízdu psím spřežením. A kdo by stále neměl dost, v okolí se dá využít až třicet kilometrů pro pěší túry.

Pro zájemce o historii a v tomto případě konkrétně o historii samotného horolezectví je určitě zajímavá návštěva horolezeckého muzea. Zde si kromě jiného můžete prohlédnout například výstroj prvních horolezců nebo se seznámit s historií dobývání místních vrcholů. Švýcarsko stojí za návštěvu jak v zimě, tak i v létě. Nabídky na letní Švýcarsko můžete nalézt zde. A nabídky na zimní Švýcarsko na tomto odkaze. Nebo si přečtěte více o Švýcarsku.

About Petra Halíková 48 Článků
Online marketingová specialistka se zájmem o cestování, poznávání nových kultur a východního pohledu na svět. :)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*