Zell am See-Kaprun zahájilo lyžařskou sezonu

Zell am See

Oblíbená lyžařská oblast Zell am See – Kaprun již zahájila lyžařskou sezonu a představila mnoho novinek a spoustu akcí. V ultramoderním středisku je postaráno o všechny požitky každého vášnivého lyžaře.

První víkend v listopadu byla slavnostně otevřena nejvýše položená sedačka v Salcbursku, která vede na ledovec Kitzsteinhorn. Má osm míst a je vyhřívaná. Na ledovci můžete brázdit celkem 41 kilometrů sjezdovek, k dispozici vám jsou tři snowparky, pět speciálních tratí pro freeride a vůbec největší superpipe v Rakousku. Největší výzvou pro zkušené lyžaře je Black Mamba, sjezdovka dlouhá jeden kilometr se sklonem až třiašedesát procent!

Do nitra ledovce

Zajímavou akcí je cesta s průvodcem do nitra ledovce. Z nejvýše ležící panoramatické vyhlídkové plošiny Salcburska „Top of Salzburg“ půjdete se zkušeným rangerem národního parku 360 metrů dlouhou podzemní chodbou do nitra hory. Ranger vám na šesti různých informativních zastávkách vysvětlí zajímavosti o vzniku Vysokých Taur a ledovce Kitzsteinhorn, křišťálových pokladech ležících v národním parku, ale i o technických problémech při zpřístupnění tohoto třítisícového horského regionu. Zlatým hřebem prohlídky je návštěva panoramatické vyhlídkové plošiny, která vám umožní úchvatné výhledy do údolí Kaprunu, na jezero ZellerSee a horský hřeben vápencových Alp. Bezplatné prohlídky se konají od 27. prosince každé úterý v 11.00 a 13.00 hodin. Místem setkání pro všechny účastníky je panoramatická plošina „Top of Salzburg“.

Zell am See – Kaprun
Zell am See – Kaprun

Lanovka s jukeboxem

K dalším novinkám tohoto areálu patří první visutá lanová dráha zellamseeXpress, která umožní na Schmittenhöhe nádherně dlouhý sjezd do údolí Glemmtal o délce tři a půl kilometru. Nádherná červená sjezdovka ale není nic nového, už se na ní lyžovalo v letech 1930 až 1980, nyní byla opět znovu zprovozněna. Nová desetimístná kabinková lanovka vede od mezistanice Viehhofen až na vrchol Salersbachköpfl ve výšce 1920 metrů nad mořem. Jako bonbonek na dortu je šest gondol, které mají zabudovaný jukebox a multimediální zvukový systém. Cestující v gondole se pomocí smartphonu připojí k wi-fi zdarma a automaticky jim přijde odkaz na hlavní stránku s aplikací Jukeboxx. Mohou si vybrat svou oblíbenou písničku podle žánru, skladby a interpreta, pohodlně se usadit a vychutnat si během jízdy hudbu. Snad se všech deset pasažérů shodne na stejném výběru.:-) Mimochodem celá lyžařská oblast má zdarma připojení na wi-fi.

Výjimečný požitek na Schmittenhöhe

Další novinkou v této oblasti je nová chata Eder Hütte, v níž se konají akce pod názvem Ski ’n’ Bruncha. Už v 7 hodin ráno zde posnídáte, naberete energii, abyste si pak jako úplně první lyžaři mohli vychutnat nejen pohled na nádherné scenérie bez lyžařů, ale i sjezd po „manšestrových“ sjezdovkách. Ski ’n’ Brunch se koná 2. ledna, 6. a 27. února a 6. března 2017. V nové chatě Eder Hütte samozřejmě můžete poobvědat i povečeřet, čekají na vás čerstvě uvařené pinzgauské speciality.

Selfie video na funslope

Ještě větším bonbonkem je ale FunslopeSchmitten. Jedná se o sjezd přes skokánky, skrz napínavými tunely a prudkými zatáčkami na délce 1300 metrů v prostoru lanovky Hochmaisbahn. Nadšení lyžařští akrobaté si tak užijí velkou zábavu z individuální jízdy. Navíc pomocí aplikace SpotOn Video mohou na funslope zachytit svou jízdu na videu. Jednoduše si stáhnou aplikaci SpotOn Video Tracker do telefonu, zapnou ji a automaticky je během jízdy po funslope přes GPS bude natáčet šest kamer. Poté budou mít všechna videa dostupná ke stažení do telefonu v HD kvalitě a mohou svou jízdu sdílet na sociálních sítích. Aplikaci obdrží v AppStore a Google Play. Na svazích ve Schmittenu rovněž nechybí kamera GoPro HD Action. Hosté si ji mohou zdarma zapůjčit v infocentru, natočit vlastní film zachycující jejich den na lyžích a vzít si za poplatek domů paměťovou kartu se všemi videy.

Důležité informace:

  • Zell am See – Kaprun je jedna z nejoblíbenějších lyžařských oblastí Rakouska. Leží mezi jezerem na úpatí hory Schmittenhöhe a městečkem Kaprun pod ledovcem Kitzsteinhorn. Na své si na 139,5 kilometrech sjezdovek ve čtyřech propojených střediscích přijdou profesionálové, začátečníci, snowboardisté, freerideři i rodiny s dětmi. Lyžuje se zde od brzkého podzimu do začátku léta. Více na www.zellamsee-kaprun.com
  • Můžete se vydat na adventní trhy i romantické projížďky lodí na jezeře pod hvězdami, nebudou chybět vánoční koncerty, dílny a pestrý kulturní program připravil i kaprunský hrad.
  • Pro nejmenší lyžaře je letos připravena dětská sjezdovka u lanovky Glocknerbahn, kde na ně čeká kombinace nejrůznějších překážek, vln, tunelů a slalomů, které děti učí lépe ovládat lyže. Jízdu na lyžích navíc doprovází zábavná pohádka o draku Schmidolinovi a jeho kamarádech.
  • Nabídky pro zimní dovolenou v Zell am See najdete na tomto odkaze.

Foto: ZellamSee-KaprunTourismusGmbH, Tourismus Mairitsch, Markus Rohrbacher

About Jana Hájíčková 43 Článků
Tisková mluvčí CK Neckermann - Stará se o komunikaci s médii, vydává tiskové zprávy o aktuálním dění, organizuje tiskové konference a press tripy. Má k dispozici bohatou fotobanku. tel. +420 777 355 456