Zábavní park Tropical Island – Aquapark, který nikdy nezavírá

Tropical Island
transcomtravel.lv

Tropical Island se nachází u dálnice A13 spojující Berlín s Drážďanami. Pojme přes 6600 lidí najednou a zábava tu může trvat věčně. Rekreační komplex Tropical Islands má otevřeno nonstop a nabízí svým návštěvníkům i nocleh. Přespat zde můžete v chatkách, stanech nebo na lehátku přímo na pláži.

Zábavní park je vybudován v obrovské hale, která dříve patřila sovětskému letectvu a měla sloužit pro výrobu vzducholodí. Žádná vzducholoď tu však vyrobena nebyla. Okolní pozemky s halou koupila malajsijská společnost Tanjong, která halu přeměnila v tropický park s pralesem, písečnými plážemi, lagunou a mořem (velký bazén), vodopády, vířivkami, saunami, tobogány a dalšími atrakcemi.

Tropical Island
www.tropical-islands.de

Zvláštní atrakcí zážitkové krajiny Tropical Islands je největší „indoorový“ deštný prales na světě s padesáti tisíci rostlinami a více než šesti sty rostlinnými druhy. Užívejte si pohádkového vodního světa s lagunou ostrova Bali a Jižním morem – na dvě stě metrů dlouhé písečné pláži jsou k dispozici lehátka pro relaxaci. Jedinečnou tropickou vesnici tvoří originální stavby, vytvořené na Bali, v Thajsku, na Borneu a v souostroví Samoa. Nechte se unášet fascinujícími odpoledními a večerními představeními na wayangovém jevišti v tropické vesnici. Bohaté zážitky garantuje největší skluzavková věž v Německu, létání balónem (vznášíte se volně ve výšce padesát metrů) a obrovský dětský ráj s brouzdalištěm pro lodičky, tzv. Power Paddler, dráhou pro minikáry nebo trampolínou.

Kdo hledá ryzí relaxaci, pro toho je největší tropická saunová krajina v Evropě tím správným místem. V rozsáhlém areálu o rozloze deset tisíc metrů čtverečních uvidíte s láskou vytvořené chrámy a komplex kultur parních lázní. Celá oblast vás nadchne úchvatnou kulisou: u zrodu letoviska stály stavby a krajiny, které patří ke světovému kulturnímu dědictví. Pro pocity opravdového blaha si v šesti oblastech užijete různých saun a parních lázní, pestré nabídky masáží a fitness, aplikací ajurvédské medicíny. Německý saunový spolek tuto saunovou krajinu ocenil pěti hvězdičkami (nejvyšší značka kvality).

Tropical Island
www.tropical-islands.de

Voda v aquaparku je perfektně čistá a její kvalita je srovnatelná s pitnou vodou a to díky nejmodernějším technologiím čištění pomocí ozónové filtrace. Z hygienických důvodů jsou také bazény zhotoveny z nerezové oceli. Na ploše deseti tisíc metrů čtverečních můžete využít například křišťálovou parní lázeň v indickém sloním chrámu, suchou saunu v kambodžské džungli, solnou jeskyni, květinovou parní lázeň, Whirlpool, bazény anebo solária.

Zacvičit si můžete ve Fitness clubu s výhledem na tropický prales. Samozřejmostí je nabídka různých masáží a ošetření pokožky. V restauraci Sea Shell Beach se osvěžíte a ochutnáte indická jídla.

Během dne je uvnitř Tropical Islands teplota 26°C, která je příjemná pro sportování a procházky po tropickém pralese. Teplota vody v Tropickém moři je 28°C, v laguně Bali s tropickými vodopády a whirlpoolem je 32°C.

About Petra Halíková 48 Článků
Online marketingová specialistka se zájmem o cestování, poznávání nových kultur a východního pohledu na svět. :)

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*