Recenze: V Turecku zažijete luxus za minimální peníze

Váháte-li, kam ještě vyrazit na dovolenou na last minute, můžeme doporučit Turecko. Oproti evropským zemím, které jsou záměrně předražené, ušetříte a užijete si luxus. Otestovali jsme hotel Sunconnect Sea World nedaleko Manavgatu.

Přistáli jsme na letišti v turecké Antalyi uprostřed srpna a posunuli si hodinky o hodinu napřed. Cesta do hotelu trvala necelou hodinu. Jelikož jsme přijeli o půlnoci a v letadle nedostali nic k jídlu, uvítali jsme, že jsme mohli jít na večeři. Strava all inclusive je tady totiž celých 24 hodin, i když v různých časových intervalech jinak bohatá. Pokoj byl prostorný, měli jsme z balkonu výhled na moře z boku. Nejdůležitější ale byla klimatizace, bez které bychom se neobešli. Venku bylo ve dne i v noci 36 C.

V miniledničce jsme měli pivo, colu, fantu a vodu. Vodu nám doplňovali každý den. Taktéž v koupelně nám doplňovali mýdlo, kondicionér, šampon i shower gel a vyměňovali ručníky. Jednou jsme dokonce měli na posteli labutě z ručníků a květiny okolo, jak romantické překvapení!

Výtečná a bohatá kuchyně

Náš den začínal snídaní, kdy jsme měli na výběr lívance, míchaná vajíčka, lečo, ovesnou kaši, jogurty, kompotované ovoce, marmelády, nutelu, med přímo z pláství, grilovanou zeleninu, musli, melouny, pomeranče a mnoho dalšího. Nechybělo několik druhů kávy, čaj, džusy. Po snídani jsme si vyzvedli ručníky na pláž v hammam centru, kde byly sauny a hammam v ceně, ale v tom horku jsme na ně neměli ani pomyšlení. Naše kroky vedly kolem bazénů k moři. Lehátek bylo tolik, že jsme vždycky našli prázdné jak na písečné pláži, tak na molu i u bazénu. Uvítala jsem i pergoly místo slunečníků, kdo chtěl, posunul si lehátko na sluníčko, kdo nechtěl, ležel ve stínu.

Lehátka byla umělohmotná, ale s nepromokavou matrací. U pláže jsme si chodili ke stánku s nápoji. O kousek dál se pekly čerstvé tortily, které byly s masem nebo jen zeleninou. Moc se nám líbilo, že pláž se rychle svažovala, takže se dalo krásně plavat. Z mola vedly schůdky do moře, takže jsme nebyli zamazaní od písku. I tak byly všude sprchy. Na oběd jsme chodili do lesoparku mezi pláží a bazénem. Bylo skvělé, že jsme mohli jít jen v plavkách. Venku se grilovaly čerstvé ryby, karbanátky nebo se podávala čína. Mohli jsme mít hamburgery, kebab, těstoviny, spoustu druhů zeleniny a ovoce, nechyběly zákusky.

Poté jsme se vrátili na pláž, ale vzali jsme to kolem zmrzliny, vždy jsme si nechali dát dva kopečky, většinou byl výběr ze tří druhů. Do hotelu jsme se vraceli kolem šesté, protože v půl sedmé začínala večeře. Byla tak bohatá, že jsme nevěděli co dřív. Tolik druhů masa, zeleniny, zákusků, ovoce.. Číšníci rychle odnášeli špinavé nádobí, že jsme kolikrát nestačili odložit vidličku a nůž k sobě. Po večeři jsme si zašli na večerní show, která byla ovšem velmi nudná. Každý den se konalo nějaké taneční vystoupení, viděli jsme turecké tance, orientální tanečnici, moderní tance a žongléry. Uvítali bychom, kdyby více zapojili diváky.

Z jiných hotelů jsme byli zvyklí, že večerní show pořádají animátoři. Tady tomu bylo jinak. Na show jezdili profesionálové, kteří nejspíš nebyli příliš drazí, protože se jim mnohdy číslo nepovedlo. Vůbec animátoři byli nejslabší článek. Vůbec nám aktivity nenabízeli, museli jsme se dostavit na určité místo sami, pak nám dali balon a řekli, ať si zahrajeme volejbal. Nikdo nepočítal body, nepovzbuzoval apod. Vyzkoušeli jsme ještě hod šipkami, stolní tenis a střelbu ze vzduchovky.

Vypravte se na výlet

Areál byl velmi příjemný, procházeli se po něm pávi, pásli se koně. Stín poskytovaly palmy a různá květena. Úžasný byl dětský klub s medvídkem Berniem a žirafou Lollo, který byl určen pro nejmenší děti. Náležel k němu park pro děti s různými prolézačkami a kousek byl i bazén s mnoha druhy tobogánů. Jen by mohl být hlubší, aby si dětli neodřely zadek. Wi-fi fungovalo skvěle, takže jsme byli pořád ve spojení s rodinou. Také jsme si zašli na nákup do Alibaby, jak se tržnice před hotelem jmenovala.

Vyplatí se nakoupit si kožené výrobky, stříbro a zlato, také obuv a textil, jsou výrazně levnější než u nás a platí se eury. Důležité je smlouvat! Cenu můžete usmlouvat až o polovinu. Na výlet jsme mohli jet do Manavgatu, autobus jezdí každou chvíli a stojí euro. Jsou tam krásné vodopády. Nebo si zajet do Side a prohlédnout si zdejší památky jako amfiteátr ze 2. století, který je jediným amfiteátrem ve východním Středomoří, jehož hlediště nebylo vyhloubeno ve svahu, ale vystavěno do výšky z kamene, dále zříceniny Apollónova chrámu a Afroditina chrámu jakož i zříceniny antických lázní a křesťanské baziliky z byzantského období. Jsou tady krásné písečné pláže, kde se můžete i vykoupat. Taxi ze Side zpět do hotelu stálo 25 eur.

Rovněž nám Turci nabízeli výlet na rafty, lodí za delfíny a mnoho dalšího. Při odjezdu jsme uvítali, že jsme mohli využívat služeb all inclusive až do posledního okamžiku, odjížděli jsme v podvečer a všechno klapalo.

Důležité informace:

-Pobyt v hotelu Sunconnect Sea World od 28.9. na 7 nocí stojí 16 000 Kč na osobu. Doprava je letecky z Prahy.
-V hotelu je k dispozici doktor, kadeřník, manikúra a pedikúra a masáže. Rovněž obchody se suvenýry, klenotnictví, kabelky, textil a mnoho dalšího.
-Více na www.ckneckermann.cz

About Jana Hájíčková 43 Článků
Tisková mluvčí CK Neckermann - Stará se o komunikaci s médii, vydává tiskové zprávy o aktuálním dění, organizuje tiskové konference a press tripy. Má k dispozici bohatou fotobanku. tel. +420 777 355 456

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*