Švýcarsko – evropský Babylon s krásnou přírodou

Vznik Švýcarska, jak ho známe dnes, se datuje do první poloviny devatenáctého  století, kdy se navzájem nesvářené kantony po sedmadvaceti denní válce  Sonderbundkrieg v roce 1847 dohodly o vzniku “národa vzešlého z vůle”.

Od té doby se Švýcarsko profiluje jako striktně neutrální země, která se  neúčastní žádných konfliktů, ovšem pro případy vlastní obrany disponuje  silnou armádou.

Po vyslovení jména země se každému vybaví nekonečně hřebeny Alp, nicméně na  návštěvníky tu čeká mimo jiné také přes šedesát tisíc kilometrů turistických  tras nebo více než tři tisíce tras cyklistických. Alpy jsou samozřejmě  posety desítkami vysokohorských chat, kde můžou turisté spočinout a nabrat  síly. Co se týče aktivit, ty jsou v zimě jasné – Švýcarsko je rájem pro  sjezdové lyžování, milovníky běžek nebo dalších zimních sportů. V létě jsou  tu zase vhodné příležitosti například pro vodní sporty nebo vysokohorskou  turistiku.

Když už je řeč o Alpách, jednom z hlavních rysů země, toto pohoří se ve  Švýcarsku rozprostírá v délce dvanácti set kilometrů a jeho ledovce a  sněhové masy pokrývají plochu o třech tisících kilometrech. Nejznámější  horou Švýcarska je bezesporu Matterhorn, údajně jedna z nejúchvatnějších hor  světa. Ta ovšem není horou nejvyšší, ještě o nějakých dvě stě metrů vyšší je  hora Monte Rosa.

Jezera

Mezi nejúchvatnější jezera patří Ženevské jezero, které je přes sedmdesát  kilometrů dlouhé a dostanete se po něm až do sousední Francie. V létě vybízí  ke koupání nebo projížďce malebnými parníky, na břehu najdete několik  zajímavých míst k návštěvě, kromě měst Ženeva nebo Lausanne jsou to třeba  Valais, oblast proslavená svými vinnými révami.

Jako v pohádce si poté můžete připadat ve městě Montreux. To se nachází na  úpatí Alp na břehu Ženevského jezera a vede jím promenáda, na které můžete  narazit například na velkou sochu zpěváka Freddieho Mercuryho. Přímo nad  městem se tyčí pevnost Chatelard, původně z patnáctého stoleté, která dnes  slouží jako muzeum. Najdete tu také hrad Chillon, který patří mezi vůbec  nejnavštěvovanější památky v zemi.

Navštívit ve Švýcarsku doporučujeme například známý Davos, který již dávno není záležitostí pouze pro bohaté. Dále je to například Berner Oberland.

Jestliže si myslíte, že Švýcarsko není to pravé, určitě si přečtěte náš článek o rakouské Zillertal Aréně.

About Petra Halíková 48 Článků
Online marketingová specialistka se zájmem o cestování, poznávání nových kultur a východního pohledu na svět. :)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*