Speciality michelinských kuchařů na horách v Alta Badii

Alta Badia: Corvara je malebná vesnička

Patříte-li k vášnivým lyžařům, pak vám dám jedno doporučení. Vydejte se na Gourmet Skisafari do rozlehlého lyžařského areálu Alta Badia. Na lyžích jezdíte od chalupy k chalupě a ochutnáváte prvotřídní delikatesy od kuchařů oceněných michelinskou hvězdou.

Bohužel se tato akce koná jen jednou ročně a to na začátku prosince. Nicméně jsem na ní byla již podruhé a nemohu si ji vynachválit. Zpočátku jsem měla obavy, zda bude dost sněhu a jestli nám bude počasí přát. Kdykoli jsem totiž byla na horách v prosinci, obvykle pršelo. Ne však v Alta Badii. Je proslulá tím, že tady svítí slunce 300 dní v roce a mohu potvrdit, že na Gourmet Skisafari vždy svítilo slunce a obloha byla bez mráčku. Se sněhem to bylo smutnější, protože sjezdovky pokrýval jen ten technický. Vypadalo to, jako by někdo natáhl pro lyžaře bílé koberce. Ovšem na sjezdovkách bylo prázdno a „manšestr“ jsem si mnohdy užívala až do večera. Takže prosincové lyžování v Alta Badii mohu jen doporučit. Navíc uniknete předvánočnímu shonu.

Velkolepá kulisa

Ve světě najdete jen málo lyžařských oblastí, kde je horská kulisa tak velkolepá a působivá jako před mocnými cimbuřími masivu Sella, a nikde jinde není taková hustota výborných restaurací. Proto se zde zrodil nápad Gourmet Skisafari, kdy si na každé z pěti horských chat připraví vzorek toho nejlepšího a lyžaři je postupně za jeden den objedou a jídlo ochutnají. Dostanou i skleničku vína. Celá atrakce stojí 50 eur a koná se každoročně začátkem prosince. Michelinské speciality se na 14 horských chatách ovšem servírují celou sezonu. Norbert Niederkofler z restaurace St. Hubertus (dvě michelinské hvězdy) si například připravil torteliny s náplní ze zeleniny a telecího líčka s vínem Alto Adige Pinot Bianco a jeden z nejmladších kuchařů, který kdy získal michelinskou hvězdu, Matteo Metullio nachystal sladký chléb se smaženým telecím s krevetami a uzeným artyčokem s lékořicovo-anýzovou omáčkou a vínem Alto Adige Sauvignon. Za jeden den jsem ochutnala to nejlepší z Jižního Tyrolska a ještě si k tomu báječně zalyžovala.

Nejslavnější lyžařský okruh světa

Alta Badii jsem další den nastoupila na nejslavnější lyžařský okruh světa Sella Ronda. Můžete se vydat buď proti směru hodinových ručiček na Colfosco a Grödnertal po zeleném značení, nebo po směru hodinových ručiček na Arrabu a Pordoi-Pass po oranžovém značení. Na lyžařsky grandiózní túru z Corvary přes čtyři průsmyky zpátky do Corvary budete potřebovat podle vašeho lyžařského umění čtyři až pět hodin. Přitom urazíte 26 km sjezdovek a zhruba 4500 výškových metrů. Nicméně vám musím doporučit zastávku na chalupě Comici na Piz Sella. Specializuje se na ryby a mořské plody, což je v  nadmořské výšce 2284 metrů opravdu velmi neobvyklé. Čerstvé ryby se sem dovážejí třikrát týdně a chutnají opravdu výtečně. Poručila jsem si mušle sv. Jakuba a tuňákový steak, lepší jsem ještě nejedla. Na slehnutí jsem si poručila grappu, pálenku z vína, a nestačila se divit. V mé skleničce byl na dně nahý muž! A bylo o zábavu postaráno… Jakmile jsem ale dopila, zmizel. Speciální skleničky určitě vyzkoušejte, muži samozřejmě dostanou obrázek s opačným pohlavím. Že je chalupa opravdu oblíbená, zjistíte díky fotkám po stěnách se známými lidmi. Pokud nepatříte k závodníkům a raději jezdíte pomaleji, abyste mohli obdivovat úžasnou kulisu Dolomit, na Sellu zapomeňte a nechte se vyvézt lanovkou na Col Alto. Zde se požitkářům otvírá nespočetně rozlehlých lehkých a středně těžkých svahů. Kdo přece jen hledá vzrušení, najde ho na černé sjezdovce Světového poháru Gran Risa, která vede dolů do La Villa, sousedního městečka Corvary.

První sjezd po manšestru

Prahnete-li po zábavě, pak určitě navštivte Club Moritzino. DJ zde vyhrává celý den, obsluhují pouze mladí a usměvaví Italové. Pokud si zde dopřejete večeři, pak vězte, že vás mezi každým chodem přinutí tancovat. Určitě si místní atmosféru zamilujete stejně jako například lyžař Alberto Tomba nebo italský expremiér Romano Prodi, kteří jsou prakticky stálými hosty. V ceně večeře je i odvoz rolbou zpět do údolí, což se ve vinném opojení může zdát být dost adrenalinovým zážitkem. Rolbou je možné se svézt i ráno, pokud si přivstanete. Majitel restaurace Las Vegas pořádá snídaně před rozbřeskem, kdy zájemce vyveze buď na laně za sněžným skútrem, anebo zmíněnou rolbou na snídani. Vy pak máte možnost jet odtud dolů jako úplně první a vychutnat si křupavou jízdu na urolbovaném manšestru.

Rady na cestu:

  • Z Prahy pojedete po dálnici přes Plzeň, Regensburg, Mnichov, Innsbruck, Brenner, Bolzano a sjedete na Brixen. Pokračujete přes S. Lorenzen do Val Badia. Z Brna pak přes Mikulov, Vídeň, Linz, Salzburg, Innsbruck a pak pokračujete stejně jako od Prahy.
  • Na cestu budete potřebovat rakouskou dálniční známku, která stojí 8,80 eur na 10 dní. 8,50 eur zaplatíte za přejezd Brennerem a přibližně stejnou sumu si připravte za dálnici v Itálii. Cesta trvá asi 8 hodin.
  • Skipas pro oblast Alta Badia stojí pro dospělého na den 47 eur, pro dítě od 8 do 17 let 33 eur. Děti do 8 let lyžují zdarma. Skipas je bezdotykový a platí se na něj vratná záloha 5 eur.
  • Jižní Tyrolsko je svou gastronomií vyhlášené, důkazem je 23 michelinských hvězdiček, které získalo 20 restaurací.
  • Více na www.altabadia.org.

Foto: Alta Badia a Fredi Planinschek

About Jana Hájíčková 43 Článků
Tisková mluvčí CK Neckermann - Stará se o komunikaci s médii, vydává tiskové zprávy o aktuálním dění, organizuje tiskové konference a press tripy. Má k dispozici bohatou fotobanku. tel. +420 777 355 456

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*