Single na dovolenou? Ano!

[náhled] single dovolená
[náhled] single dovolená

Dovolená je čas, který trávíme s partnerem, rodinou či přáteli. Co ale dělat, pokud jste sami jako kůl v plotě, dovolená s rodiči vás děsí a kamarádi nemají čas? Zahoďte obavy a směle vyražte single. Berte to tak, že alespoň jednou si můžete užít vysněnou dovolenou bez jakýchkoliv kompromisů.  Navíc pokud vyrazíte s cestovní kanceláří, tak cestujete i pohodlně, bez rizika a bez starostí. A jak na to?

Vyberte správné místo pro ideální singl dovolenou

Vyberte si místo, kde to žije. V osamělém malém apartmánu mimo civilizaci můžete sice nerušeně meditovat nebo psát knihu, ale je možné, že samota tu na vás ještě víc dolehne. Raději vyražte do většího hotelového komplexu nebo si vyberte hotel v rušném letovisku, kde budete v centru dění.

Seznamujte se

Nemám na mysli ani tak hledání partnera, ale spíš nových přátel. Buďte usměvaví, prohoďte při každé příležitosti pár slov s ostatními hosty či obsluhou hotelu. Na dovolené jsou lidé na přátelské vlně a tak snadno najdete známé, se kterými si můžete dát drink, jít sportovat nebo třeba vyrazit na výlet.

Buďte online

Vyberte si hotel s dobrým pokrytím wi-fi a buďte v online kontaktu s přáteli. Sdílejte s nimi zážitky, videa i fotky. Díky tomu budete mít pravidelný kontakt s blízkými lidmi a nebude se vám stýskat.

Zkoušejte nové zážitky

Berte dovolenou jako příležitost se rozvíjet a vzdělávat.  Řada hotelů nabízí profi animační programy kde kromě tradičních sportovních aktivit můžete zkusit třeba i lekci vaření, ochutnávku vína, vodní sporty, lekce cizích jazyků a podobně. Ve volném čase zkuste udělat něco, po čem již dlouhou toužíte. Třeba napsat článek na blog, kreslit, háčkovat, číst odbornou literaturu, naučit se luštit sudoku…

Přemýšlejte, plánujte,

Využijte klidu, kde se necháte kolébat ve vlnách nebo se procházíte po pláži a udělejte si revizi osobního života. Jaké jsou vaše blízké i vzdálení cíle? Co pro ně musíte udělat a co jste již splnili? Co vás nejvíce obtěžuje a komplikuje vám život? Udělejte si seznam přání, na který dejte cokoliv, co vás napadne: od nákupu nových lodiček až po kariérní růst či rekonstrukci bytu.

Buďte opatrní

Dbejte za všech okolností na své bezpečí. Nechoďte mimo hotel s cizími lidmi, aniž byste dali známým doma vědět, kam jdete a kdy přijdete. Neříkejte každému na potkání, že jste na dovolené sama a pokud přijde řeč na toto téma, prohoďte něco ve smyslu, že jste tu pracovně nebo že jste přijela s přáteli, kteří ale mají odlišný program, a proto nejsou na každém kroku s vámi.

Užijte si to

Kašlete na  starosti, pracovní povinnosti, denní režim, diety a cokoliv, co vás v běžném životě omezuje a svazuje. Klidně vstaňte v poledne, k obědu si dejte zmrzlinový pohár, choďte nenalíčená a pohodlně oblečená a nechte se na každém kroku hýčkat.