Seefeld – centrum severského lyžování

Seefeld

Kousek od Innsbrucku, zhruba třicet kilometrů, leží nad řekou Inn město Seefeld. V jeho regionu se rozkládají jedny z nejlépe položených horských center v zemi. Jmenovat můžeme například Mösern/Buchen, Leutasch nebo Seefeld, které se obzvlášť specializují na běžkaře, pro které nabízí na dvě stě osmdesát kilometrů tratí, a také na pěší turisty, kteří zde najdou více jak sto padesát kilometrů zimních stezek.

Samotný lyžařský areál potom disponuje sjezdovými tratěmi všech úrovní o celkové délce blížící se padesáti kilometrům, na které vás vyveze třicet lanovek. Samozřejmostí jsou také prostory pro stále oblíbenější a rozšířenější snowboarding – například v parku „Crazy Hole“ je připraveno dvanáct překážek, jako jsou raily, zdvojené vlny nebo zatáčky.

Seefeld

K lyžařským centrům navíc jezdí kyvadlový autobus, takže o dopravu nemusíme mít obavy. Největší koncentrace sjezdovek se nachází na Seefelder Joch, přičemž jeho spodní svahy jsou jednodušší a vhodné jako například rodinné sjezdovky, horní svahy jsou poté o poznání náročnější.

V dalším areálu, Gschwandtkopfu, najdete převážně mírné a lehké sjezdovky, které jsou určeny zejména pro začátečníky, nicméně i zde je nabídka sjezdových tratí různorodá.

Stejně jako v ostatních rakouských centrech, i tady jsou na vysoké úrovni možnosti aprés ski, mezi které patří možnost bruslení, procházek po centru Seefeldu nebo návštěvy řady barů a restaurací.

Seefeld

K návštěvě svádí zejména pěší zóna ve městě, kde můžete navštívit řadu kaváren, restaurací nebo obchůdků. Fascinováni budete jistě zdejšími tradičními dřevěnými domky s charakteristickými balkony. Mezi architektonické skvosty patří sakrální stavba kostelu sv. Osvalda, z moderních staveb také zajímavé vzhlížející budova nádraží s prosklenou aulou.

Pokud byste se chtěli vydat na výlet mimo Seefeld, asi třicet minut cesty od něj se nachází v městečku Mösern symbol zdejší oblasti – monumentální zvon. Ten je zavěšen vysoko nad údolím řeky Inn a s váhou deseti tun a výškou bezmála tří metrů má symbolizovat přátelství jedenácti okolních oblastí z Rakouska, Itálie, Německa nebo Švýcarska.

Spoustu dalšího o Rakouských lyžařských destinacích si můžete přečíst přímo ZDE na našem blogu.

About Petra Halíková 48 Článků
Online marketingová specialistka se zájmem o cestování, poznávání nových kultur a východního pohledu na svět. :)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*