S dětmi na lyže do Kitzbühelských Alp

S dětmi na lyže do Kitzbühelských Alp

Vypravte se s dětmi na parádní lyžovačku do tyrolské vesničky St. Johann in Tirol, která leží v Kitzbühelských Alpách. Přes den můžete hoblovat perfektně upravené svahy, večer se věnovat sáňkování nebo si zaplavat v bazénu či zregenerovat tělo v saunovém světě.

Přímo z vesničky St. Johann in Tirol vedou dvě nástupní lanovky. Doporučujeme kabinkovou před sedačkovou, protože odsýpá rychleji. Navíc vyjedete až na samý vrchol Harschbichl (1700 m), odkud se můžete spustit vpravo po jednoduchých modrých a červených trasách až do Eichenhof. Zkušenější lyžaři se vydávají na druhou stranu po červených a černých sjezdovkách do Tauwiesenu, kde si určitě udělejte pauzu na oběd. Podávají se zde typická rakouská jídla, jako slepičí vývar s obrovským játrovým knedlíkem, kachna se zelím a špekovými knedlíky, nebo kynuté knedlíky plněné povidly, posypané mákem a zalité šodó omáčkou. Jelikož je restaurace tak trochu stranou, nebývá zde tak plno jako jinde na svahu.

Netradiční aktivity

Určitě si zkuste projet zábavný park u lanovky Hochfeld, který je určen zejména dětem a to i těm menším. Právě zde vede i sáňkařská dráha, kde se sáňkuje nejen přes den, ale i večer po setmění. Je totiž celá osvětlená. Kdo by chtěl vyzkoušet něco speciálního, ať se zastaví v lanovém parku Hornpark u první stanice kabinkové lanovky na Harschbichl. Vyfasujete slušivé úvazy, abyste si mohli užít vzrušující jízdu na Flying Fox, tedy jízdu na laně, kdy budete zavěšeni na kladce a ujedete 210 metrů nad jezerem Bergsee. Navíc je odtud překrásný výhled na St. Johann in Tirol. Na Flying Fox mohou už děti od 3 let, které měří více než 100 cm. U Panorama Badewelt zase nazujte brusle a zabruslete si na místním kluzišti. Zdejší údolí protkává spousta udržovaných tras pro běžkaře i pro milovníky zimní pěší turistiky. Ti pohodlnější mohou vyrazit na projížďku na saních tažených koňským spřežením.

Vodní ráj

Kdo by měl zimních radovánek dost, ať se vydá do vodního parku Panorama Badewelt v St. Johann in Tirol. Krytý pětadvacetimetrový bazén, 65 metrů dlouhý tobogán, dětský bazének a venkovní bazén s masážní lavicí je otevřen denně. Teplota vody vás jistě mile potěší. Pohybuje se mezi 29 – 30 C. Určitě si ale zajděte i do místního saunového světa, kam na rozdíl od ostatních zařízení v Rakousku mohou i děti. Společně vyzkoušíte velký saunový dům, z kterého se skáče do ochlazovacího bazénku, infračervenou kabinu, aroma lázeň, bio-sanarium, vodní vyhřívané postele s uklidňovací hudbou a mnoho dalšího. Vychutnejte si uklidňující atmosféru šedé břidlice v kombinaci se světlým dřevem a centrální červenou barvou. Tyto moderní lázně vás zrelaxují a uděláte něco pro své zdraví.

Rady na cestu:

  • Do St. Johann in Tirol se dostanete pohodlně po dálnici přes Plzeň a Mnichov. Pokračujete na Innsbruck, a pokud sjedete u Kufsteinu, nepotřebujete dálniční známku. Z Kufsteinu do St. Johann in Tirol už je to asi jen 20 km.
  • Skipas na 60 km sjezdovek stojí pro dospělého na den 38 eur a pro dítě 19 eur.
  • Vstupné do Panorama Badewelt vás vyjde 4 hodiny na 10,50 eur, děti dají 5,60 eur. Do saunového světa pak stojí dospělého 4 hodiny 17,70 eur a děti 11,30 eur.

Připravila: Jana Hájíčková   Foto: TVB Kitzbüheler Alpen

About Jana Hájíčková 39 Článků
Tisková mluvčí CK Neckermann - Stará se o komunikaci s médii, vydává tiskové zprávy o aktuálním dění, organizuje tiskové konference a press tripy. Má k dispozici bohatou fotobanku. tel. +420 777 355 456