S dětmi na jarní prázdniny do Zugspitzareny

Zugspitze

Stále ještě tápete, kam s dětmi na jarní prázdniny? Máme pro vás skvělý tip, vydejte se do sluncem zalité Zugspitzareny, která je pro malé caparty jako stvořená.

Nejvyšší horou Německa je Zugspitze, která však leží na hranici s Rakouskem. Sluncem rozmazlované údolí Tiroler Tal už patří Rakousku. Dominantou údolí Tiroler Tal je středisko Lermoos, odkud jsou snadno přístupné veškeré lyžařské oblasti regionu. Spolu s Ehrwaldem v nich pulsuje život. Pokud máte rádi noční život, anebo se rádi touláte po obchodech, tady budete na správném místě. Naopak střediska Bichlbach, Biberwier a Berwang žijí svým idylickým klidem v ústraní, kam míří především rodiny s dětmi.

Černí divočáci

Carvingoví nadšenci se scházejí na Grubigsteinu, začátečníci se nejlépe cítí u horské chaty Ehrwalder Alm a v lyžařském středisku Wetterseinbahn. Romantické duše a rodiny s dětmi se rádi prohánějí po většinou téměř prázdných sjezdovkách na Marienbergu. Něco ale jednotlivé části tohoto regionu spojuje – je to slunce, útulné a pohostinné horské chaty a nádherný výhled na horu Zugspitze. Budete-li lyžovat v Ehrwaldu, pak si na oběd zajděte do Ganghofer hütte. Poznáte ji lehce, kolem se prohání černí divočáci. Vaří se tu postaru na kamnech, ale za to poctivě. V kroupové polévce stojí lžíce a z pánvičky by se najedl regiment vojáků. Výtečné jsou zvěřinové klobásy, uzené maso se zelím a špekovými knedlíky.

Skikurs před Alpenrose
Skikurs před Alpenrose

Na sjezdovce na sáňkách

Když se večer zavřou sjezdovky a tratě se upraví, nastává další příležitost sněhových radovánek. U dolní stanice v Ehrwaldu si zapůjčíte sáňky a kabinkovou lanovkou se s nimi vyvezete k lyžařské škole. Odtud jedete na sáňkách nikoli po úzké cestě, nýbrž po široké modré sjezdovce až dolů. Zákeřné jsou jen tři úzké úseky, které jsou ale označené světelnou značkou. Sáňkuje se každý den od 18.30 do 21.30 hodin a děti sáňkování milují. Zugspitzarena disponuje jednou z nejlepších sítí běžeckých stop v Rakousku. V údolí je k dispozici více než 110 km běžeckých tratí a stopy vedoucí do vysokohorských oblastí vyžadují dobrou fyzickou kondici. Využití všech tras, místních autobusů a vlaku Sněžný expres je zdarma. Díky tomu můžete někam vyrazit na běžkách a vrátit se dopravním prostředkem bezplatně zpátky. Úžasná je i 2,5 km dlouhá zasněžená kulatá stopa v golfovém areálu Moos mezi Ehrwaldem a Lermoosem. Odtud si užijte dechberoucí výhled na masiv Zugspitze včetně vrcholku Sonnenspitze.

wellness v Alpenrose
wellness v Alpenrose

Pro rodiny s dětmi

Ovšem opravdovým bonbonkem pro rodiny s dětmi je hotel Alpenrose, který leží jen pár metrů od lyžařského střediska Lermoos. S lyžemi v ruce dojdete od hotelu ke sjezdovce za pět minut. Jedná se o rodinný hotel, který se specializuje především na děti. Vše jim je uzpůsobeno. V jídelně mají svůj vlastní dětský bufet, na stolech nechybí omalovánky s pastelkami a samozřejmě dětské židličky jsou všudypřítomné stejně pleny, přebalovací pulty, přesnídávky apod. Součástí hotelu je i vodní pirátský park, motocrossová dráha, divadlo, nebo herna s animátory. Rodiče si zatím mohou odpočinout v luxusním wellness s různými druhy saun a vyhřívaným bazénem. Nejvíce vás ale určitě zaujme relaxační místnost ve tvaru Ufa se zvukovou terapií, kde posloucháte bušení srdce, vodopád nebo zpěv ptáků. Snídaně probíhají formou švédských stolů, kdy je na výběr jak ovoce, tak zelenina, místní šunky a sýry, tak i pečivo. K obědu se podávají snacky, k odpolední svačině dezerty a večeře o několika chodech se servírují.

Hotel Alpenrose pro rodiny s dětmi
Hotel Alpenrose pro rodiny s dětmi

Přírodní kino

Budete-li si chtít od lyžování trochu odpočinout, vyvezte se lanovkou na Zugspitze (2 962 m n. m.). Je sice největší horou Německa, ale právě na jejím vrcholku vede hranice s Rakouskem. Na vrchol se tedy můžete dostat lanovkou jak z Německa, tak z Rakouska. Ovšem jen v případě použití lanovky z rakouského Ehrwaldu vám jízdenka platí i jako vstupenka do muzea, kde se dozvíte více o vzniku lanovky, flóře a fauně na této hoře a o místním ledovci Schneeferner. Součástí muzea je i 3D kino. Mnohem zajímavější je však kino přírodní – výhled na okolní čtyřtisícovky, německé jezero Eibsee a rakouské vesničky Lermoos, Ehrwald, Bichlbach, Biberwier a Berwang. A kdo si nechce od lyžování odpočinout, může si vzít lyže s sebou. I tady se dá lyžovat!

Rady na cestu:

  • Do Zugspitz Areny se dostanete zhruba za 6 hodin pohodlně po dálnici přes Plzeň, Regensburg, Mnichov a dále na Garmisch-Partenkirchen. Nepotřebujete rakouskou dálniční známku.
  • Skipas platný na všechna lyžařská střediska kromě lanovky na Zugspitze stojí dospělého na jeden den 43 eur a děti od 6 do 15 let 21,50 eur. Děti do 6 let lyžují zdarma.
  • V hotelu Alpenrose si můžete vybrat i z různých slevových balíčků, více na www.hotelalpenrose.at
  • Více informací na www.zugspitzarena.com nebo v češtině na www.tyrolsko.cz

Foto: Tirol Zugpspitz Arena

About Jana Hájíčková 43 Článků
Tisková mluvčí CK Neckermann - Stará se o komunikaci s médii, vydává tiskové zprávy o aktuálním dění, organizuje tiskové konference a press tripy. Má k dispozici bohatou fotobanku. tel. +420 777 355 456

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*