Rakousko – země lyžařů

Rakousko se skládá z devíti spolkových zemí a je naším jižním sousedem. Nejstarší důkazy o pobytu obyvatel v této oblasti pocházejí z doby středního paleolitu, první státní útvar zde byl nastolen v roce patnáct před naším letopočtem obsazením území Římany.

Název země Österreich, v překladu “Východní říše”, pochází ze staroněmčiny a označovala nejvýchodnější území s německým obyvatelstvem. Český název Rakousko potom vzniklo zkomolením názvu pohraniční hradu Ratgoz, kolem kterého vedly obchodní cesty.

Většina území Rakouska je hornaté povahy, nížiny leží na východě země podél Dunaje. Můžete zde najít spoustu jezer, přičemž to největší – Neziderské jezero – leží v Burgenlandu. Zajímavé pro turisty a hojně navštěvované jsou potom jezera v Korutanech jako Wörthersee nebo Weißensee. Jednou z nejkrásnějších oblastí je Bad Gaschtein. Právě tato oblast je charakteristická velkým množstvím aktivit pro rodiny s dětmi v krásném a také čistém prostředí. Údolí Gastein se nachází v národním parku Vysoké Taury. Navštívit zde můžete velkou řadu přírodních zajímavostí historických památek.

Rakousko je kulturní zemí s bohatou kulturní historií. V osmnáctém a devatenáctém století byla Vídeň a nejen ona centrem evropského kulturního a hudebního života, mnoho historických památek je dnes zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Synonymem pro rakouskou hudbu je hudba klasická, z této země pochází velikáni klasické hudby jako Wolfgang Amadeus Mozart, Joseph Haydn nebo Johann Strauss.

Dominantou a charakteristickou budou Vídně je barokní zámek Schönbrunn. Tato bývalá letní rezidence Marie Terezie má více než čtrnáct místností a v jeho komnatách byl ubytován i Napoleon.

Zajímavostí Vídně je skutečnost, že je to jediné hlavní město, které se může pyšnit vlastním termálním pramenem. Lázeňský areál Oberlea najdete na jihu města. Dalším centrem lázní jsou Korutany, kde napočítáte na šedesát léčivých pramenů a k nejznámějším lázním Burgundska patří termální lázně Bad Tatzmannsdorf a sluneční lázně Lutzmannsburg

Rakousko je samozřejmě země sněhu, hor a lyžařů. Pro lyžaře jsou tu připraveny stovky moderních lyžařských center s kvalitními sjezdovkami a pestrou nabídkou vedlejších činností.

Nejhustší síť zimních středisek je v Tyrolsku. Například zdejší středisko Ischgl leží na západě spolkové země a je součástí jedné z nejlepších a nejluxusnějších lyžařských oblastí v Alpách a nabízí více než dvě stě kilometrů tratí.

 

About Petra Halíková 48 Článků
Online marketingová specialistka se zájmem o cestování, poznávání nových kultur a východního pohledu na svět. :)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*