Prožijte dovolenou na plno – se znalostí jazyka

Pokud Vás trápí, jak se na své dovolené domluvíte, můžete klidně všechny starosti hodit za hlavu. Delegáti a průvodci naší cestovní kanceláře cizí jazyky ovládají a budou Vám k dispozici po celou dobu Vašeho pobytu. Pokud jste ale nezávislí a rádi spoléháte spíše na sebe, přišel patrně čas oprášit si své jazykové znalosti. Ve většině lokalit Vám poslouží angličtina jako univerzální jazyk. Pokud ale jedete do jinak mluvící země, větší dojem uděláte s jazyky místními, ať už je to němčina, italština, francouzština, španělština nebo jiný jazyk.

Zkuste se zapsat do jazykového kurzu a do kurzu konverzace. Jazykové školy fungují většinou i v letních měsících, kdy v jejich nabídce naleznete i kurzy intenzivní a kurzy konverzace. Tyto lekce Vám umožní opět rychle naskočit do jazyka a užít si dovolenou na maximum. Jazykové kurzy si můžete vybrat například na serveru Jazykovky.cz, kde kromě kurzů a profilů jednotlivých jazykovek naleznete také recenze jazykových škol přímo od jejich studentů.

Pokud budete mít štěstí a narazíte na akční slevy posledních míst v kurzech, můžete například na Slevykurzů.cz najít kurz, kde školy prodávají poslední volná místa se slevou. Vůbec nevadí, pokud kurz již začal; můžete do něj přistoupit. Stejně potřebujete zahájit výuku co nejdříve.

Pro náročnější studenty je vždy otevřena možnost studovat individuálně. V letních měsících je volných mnoho lektorů, kteří se Vám budou po dohodě ochotně věnovat a pomohou Vám promrskat základy jazyka i nejčastější konverzační témata, se kterými se můžete na dovolené setkat. Pokud se Vám poštěstí zařídit si lekce u rodilého mluvčího z oblasti, kam se chystáte, máte prakticky vyhráno – připraví Vás i na místní lidi a zvyklosti. S takovou praktickou průpravou si užijete dovolenou na 250%.

Nemáte-li žádný základ cizího jazyka, měsíc před dovolenou se jej bohužel nenaučíte. Můžete namítnout, že možnosti každého studenta jsou individuální, ale obecně je na zvládnutí základů a lehké konverzace potřeba alespoň půl roku intenzivní výuky nebo jeden rok normálního kurzu. Samozřejmě záleží i na metodě výuky a Vašem zájmu – budete-li šprtat slovíčka každý den, Vaše šance na pochopení cizího prostředí se velmi zvyšují. Věnujte tedy studiu cizího jazyka dostatek času a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. S dobrými výsledky si můžete troufnout i na kurz, který Vás připraví na mezinárodní jazykové zkoušky. Na takových kurzech učí zpravidla špičkoví lektoři.

Pokud se před dovolenou na cizí jazyk alespoň trochu podíváte, můžete pobyt v zahraničí využít i k procvičení jazyka a z dovolené si kromě zážitků a fotografií přivezete i vzpomínky na krásná setkání s místními a znalost jazyka na trochu vyšší úrovni, než se kterou jste odjížděli.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*