Pro zdraví do Slovinska

Nejspíš Slovinskem jen projíždíte, když jedete v létě na dovolenou k moři. Možná ani nevíte, jak bohatý je to kraj na termální lázně. Najdete zde mnoho léčivých pramenů. Přinášíme vám přehled těch nejzajímavějších. Určitě se vyplatí ve Slovinsku zastavit a vyzkoušet je.

Terme Zreče

Lázně Zreče jsou unikátní v několika směrech. Nejenže se můžete vykoupat v příjemně teplé minerální vodě bohaté na vápník a magnézium, ale také si dopřát koupel ze starobylého rašeliniště Pohorje, které léčí  zejména pohybový systém. Zreče leží přímo pod lyžařským střediskem Rogla, takže v zimních měsících můžete přes den lyžovat a večer relaxovat v lázních.

Info

Celodenní vstupné všední den

Dospělý 13 eur

Děti 5-14 let 10 eur

Celodenní vstupné víkendy a svátky

Dospělý 15 eur

Děti 5-14 let 11,50 eur

 

Terme Čatež

Termální riviéra Terme Čatež patří k největším. Bazény zaujímají plochu 10 000 m2 a jsou rozdělené na zábavní pro děti a léčebné pro dospělé. Hostům je k dispozici i saunový park s odlišnými 8 zónami, které jsou přístupné za poplatek. Vyzkoušet můžete kosmetické procedury, zahrát si tenis, kulečník, bowling nebo minigolf. Nechybí nákupní pasáž, vyhlášená cukrárna, kasino a řadu restaurací.

Info

Celodenní vstupné

Dospělý 13 eur

Děti 5-14 let 10,50 eur

Terme Olimia

V lázních Olimia si budete připadat jako v budoucnosti. Hotelový i lázeňský komplex je totiž zapuštěn do země, nikde ho zvenku neuvidíte. Prostě splynul s přírodou. Zdejší voda má výrazné zklidňující a antistresové účinky, a proto nebudete ničím rušeni. Bazény jsou nerezové, velmi moderní a rozdělené na části pro rodiče s dětmi a pro ty, co chtějí spíše relaxovat a nabírat sílu. Teplota bazénů má od 26 do 37 C a léčí se v nich pacienti s problémy pohybového aparátu, rehabilitují se po operacích následkem úrazu, trpí revmatickým, kožním a cévním onemocněním. Nechybí ani saunový svět s ceremoniály.

Info

Celodenní vstupné pondělí až čtvrtek

Dospělý 14 eur

Děti 5-14 let 11 eur

Celodenní vstupné pátek až neděle

Dospělý 17 eur

Děti 5-14 let 13 eur

 

Terme Vivat

Lázně leží na okraji města Moravské Toplice, které proslavila černá termální voda. Celý komplex se pyšní 2 000 m2 plochy s vnitřními, tak venkovními bazény, přičemž nejlákavější jsou právě ty s černou vodou. Je kalná, slaná a lehce je cítit po naftě. Její léčebné účinky mají však velmi široké spektrum, léčí revmatické onemocnění, artrózu, pohybové ústrojí, plicní onemocnění, kožní problémy zejména lupénku, akné atd. Lázně nabízejí řadu procedur jako hydroterapii, termoterapii, elektroterapii a další.

Info

Celodenní vstupné

Dospělý 11,50 eur

Děti 5-15 let 10,90 eur

Tip na výlet

Určitě se cestou zastavte v Mariboru. Nejenže vám druhé největší město Slovinska učaruje svou architekturou, pěšími zónami a výhledy do kopců s vinicemi, ale můžete zde navštívit muzeum s nejstarší vinnou révou v Evropě. V Hiša stare trte, jak se muzeum jmenuje, uslyšíte, jaký byl osud nejstaršího stromku, kdo dostal víno z této vinice jako dar a samozřejmě nechybí ani ochutnávka.

About Jana Hájíčková 43 Článků
Tisková mluvčí CK Neckermann - Stará se o komunikaci s médii, vydává tiskové zprávy o aktuálním dění, organizuje tiskové konference a press tripy. Má k dispozici bohatou fotobanku. tel. +420 777 355 456

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*