Poznejte letní rakouskou Zillertal Arénu

Zillertal Aréna se rozkládá v samém srdci Zillertálského údolí, mezi městy Gerlos, Wald-Königsleiten, Krimml a Zell am Ziller. Právě idylické letovisko Zell am Ziller, které leží v nadmořské výšce 580 m.n.m. s více než 2000 obyvately, nabízí mnohaletou tradici a pohostinnost. Známé je zejména jedním z nejstarších pivovarů v Tyrolsku a svými klasickými lidovými tradicemi.

Aréna je v zimě známá jako alpský hotspot, který nabízí skvělou zimní dovolenou pro všechny. V létě je tento region ideální nejen pro rodiny a dětmi, ale i pro dobrodruhy, kteří chtějí prožít letní dovolenou aktivně a v krásné přírodě. Nabídka, která zaručuje letní zábavu, je zde zaručená. Zillertalské a Tuxerské Alpy a Národního park Vysoké Taury nabízejí jedinečné horské scenérie a nezapomenutelné prázdninové okamžiky.

Kam zajít v Zillertal Aréně

Zillertal Aréna je charakteristická bohatým rodinným programem, zábavou nebo panoramaty místních majestátních hor. Po celé léto se zde konají speciální dětské akce pro děti a dospívající. Vedle rozmanitého programu si můžete vybrat jednu z mnoha turistických stezek. Celkem zde můžete nachodit až neuvěřitelných 400 km v jedinečné přírodě.

Poznávat malebnou přírodu můžete i v národním parku Hohe Tauern nebo v oblasti Rosenalm. Doporučujeme navštívit i první alpskou horskou dráhu, Arénu Coaster. Pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet tradiční jódlování, se mohou vydat na stezku v Königsleitenu. V Königsleitenu můžete navštívit i planetárium a observatoř.

Pěší turistika v Zillertal Aréně:
• 400 km turistických stezek (15 snadných, 51 středně těžkých, 9 těžkých)
• 136 km tras pro Nordic walking
• 9 tematických stezek

Pro ty nejodvážnější je zde připravena Aréna Skyliner nabízející jedinečný pohled z ptačí perspektivy. Jedná se o lanovku, která se rozkládá na celkem 4 úsecích s délkou až 738 metrů. Určitě si nenechte ujít jízdu po 100 let staré železnici Zillertalbahn. Tradiční vlak ještě s dřevěnými lavicemi jezdí až 35 km/h přes zillertalské údolí v Rakousku. Obec Gerlos si pak pro své návštěvníky připravila Fit a Vital program, lanové centrum, rafting a mnoho dalšího.

Jak se do Zillertalu dostat autem

Pokud jste z Prahy do Zillertalu se můžete dostat snadno přes Mnichov a Kufstein. Je to trasa dlouhá 531 km a zvládnete ji za zhruba 5 hodin. Z Brna je to nejblíže přes Salcburk a Kufstein, kde na vás čeká 595 km dlouhá trasa. Je třeba počítat s 5,5 hodinami jízdy. Z Ostravy se do Arény dostanete přes Brno a Salcburk, kde na vás čeká trasa dlouhá 760 km.

Kde se ubytovat

V rakouském Zillertalu si můžete rezervovat pobyt už od 1 noci. Z rozmanité nabídky hotelů vám doporučujeme:

Hotel Garni Obermair ♡♡♡

Hotel se zahradou a krytým bazénem umístěným v malebné obci Myrhofen. Jedná se o ubytování za dobrou cenu nabízející i klasickou a finskou saunu – ideální pro odpočinek po náročné túře a objevování místní přírody. Za poplatek si můžete půjčit kola, přičemž zdarma dostanete helmu. Více informací najdete na našich stránkách hotelu.

Alpenhof Hubertus ♡♡♡

Hotel umístěný v klidné oblasti Hochpillberg. Hotel má krásný panaromatický výhled na Inntal. V blízkosti se nachází koupaliště a tenisový kurt. Pro klienty je připravena karta Silbercard Sommer s řadou slev a výhod. Zdarma můžete navštívit krytý bazén nebo saunu a ulevit svému tělu po celodenní aktivitě. Více informací najdete na našich stránkách hotelu.

Více o letní Zillertal Aréně >>https://www.zillertalarena.com/cz/arena/sommer/start_sommer.html

About Petra Halíková 48 Článků
Online marketingová specialistka se zájmem o cestování, poznávání nových kultur a východního pohledu na svět. :)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*