5 nejlepších pokrmů na Mauriciu

Pokud si uvědomíme, že Mauricius je poměrně malý ostrov, na němž žije sotva milion obyvatel, pak nás rozmanitost a bohatství zdejší kuchyně udiví. Klíčové je ovšem to, že se právě na Mauriciu setkaly a často i spojily dohromady kuchyně z celého světa.  Ostrov byl totiž liduprázdný, dokud se sem v sedmnáctém století nezačaly stěhovat skupiny migrantů z Asie, z Afriky, ba i z Evropy. V prvním našem článku jste se mohli dočíst o tom, proč se na Mauricius vydat a kam se zajít podívat. Druhý článek se pak věnuje legendám, které jsou s tímto ostrovem spojeny. 

Proto ve zdejších jídlech bez problémů najdeme vlivy evropské, zejména pak francouzské kuchyně, značný vliv na stravování mauricijských obyvatel má dodnes indická kuchyně a také čínské druhy rozmanitých jídel.
Z hlediska gastronomie se zde téměř všechno točí kolem rýže a ryb. Z ryb je na zdejších stolech nejčastěji tuňák, pražma (zde nazývaná dorada) a parmice. Výjimečně – pokud se ho podaří ulovit – se dostane na slavnostní stoly i modrý marlin. Ten se podává většinou grilovaný. Jeho maso je velice lahodné, takže ho skoro pokaždé dostanete bez přílohy, abyste si žádnou další potravinou nekazili chuť . Z mořských tvorů jsou zde za největší delikatesu pokládány „camarony“  – velcí raci s modrým ocasem a nohami. Jeden váží kolem 400 gramů!

A jaká jídla patří na Mauriciu mezi ty vůbec nejpopulárnější?

Zde jsou:

Rougaille

Za nejtypičtější mauricijské jídlo je asi možné označit především rougaille. Je to rajčatová omáčka ochucená neuvěřitelně lahodnou kombinací exotického koření (např. curry, koriandr, tymián a další). V žádném talíři s rougaille také nesmí nikdy chybět zázvor a česnek. Společně s touto omáčkou se pak může podávat třeba grilovaný losos, někdy hovězí steak, popřípadě i speciální kreolské klobásky.

ile-maurice.tripod.com

Dholl pori

Toto jídlo vzniklo náhodně: Když si indičtí přistěhovalci, kterých je na ostrově asi tak čtvrtina obyvatel, chtěli upéct svůj tradiční chléb parathu v novém působišti na Mauriciu, zjistili, že tu nemají k dispozici potřebné ingredience. Takže museli improvizovat a zaměnili kvůli tomu chleba za tenké pečené placky, do nichž vložili ještě žluté hrášky. Tyto placky pak ochutili kořením curry. Na placku dholl puri si můžete položit třeba kousky kuřecího masa s omáčkou, popřípadě špenát a rajčata.

travelsupermarket.com

Mazavaroo

Obyvatelé tohoto kouzelného ostrova dávají chilli koření téměř do každého jídla. Dokáží ostré chilli koření například nasypat i do sladkého manga. Chilli tu ale najdete třeba i v bagetách. Jedním z oblíbených jídel, které nesmí chybět na žádném svátečním jídelním stole na Mauriciu je pasta „mazavaroo“. Je to kombinace červených chilli papriček, několika malých sušených krevet, cibule, zázvoru a citronu. To vše se rozmixuje, potom opeče na pánvi na olivovém oleji a ještě pořádně rozmíchá.  Pak se tato vrcholně pálivá pasta většinou uloží do malých keramických nádob a servíruje se jako předkrm, někdy také jako příloha k jídlům.

travelsupermarket.com

Boulettes

Původem je toto jídlo z Číny. Jsou to masové kuličky podávané ve vývaru, někdy – spíše výjimečně – i v rajčatové omáčce. Kuličky jsou buď z rybího, nebo vepřového masa, občas v některých hotelech dělají i vegetariánské boulettes, které jsou pak uhnětené z rozvařené zeleniny. Boulettes – masové kuličky bývají vždy okořeněné muškátovým oříškem, bazalkou, oreganem a bobkovým listem. Nesmí v nich samozřejmě chybět ani pořádná porce česneku.

ebox.mu

Bol renversé

Jednoduché jídlo – kopeček rýže s čerstvou zeleninou a masem (vepřové), které je ozdobené volským okem. Bývá k dispozici téměř v každé restauraci.

Chcete ochutnat tyto speciality? Pojeďte s námi na Mauricius.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*