Mount Rainier – Nejzasněženější místo světa

Běžná je zde patnáctimetrová sněhová pokrývka, která by pro představu zasypala až po okraj dům o třech patrech.

První, kdo na tuto horu vystoupali, byli Hazard Stevens a P. B. Van Trump v roce 1870 a tato hora je i ve světovém měřítku výjimečná tím, že jsou naměřeny nejvyšší sněhové srážky na světě.  Například v zimě mezi roky 1971 a 1972 zde napadlo celkem bezmála třicet metrů sněhu a naprosto běžná je zde patnáctimetrová sněhová pokrývka, která by pro představu zasypala až po okraj dům o třech patrech.

Široký vrchol Mount Rainier obsahuje tři pojmenované vrcholy. Nejvyšší se nazývá Kolumbia Crest. Druhý nejvyšší vrchol masivu je Point Success (4315 m), v jižním okraji roviny vrcholu Mount Rainier ležící na vrcholu hřebene známého jako Success Cleaver. Zde je převýšení od hlavního vrcholu pouze 42 metrů, proto není považován za samostatný vrchol. Nejnižší ze tří vrcholů je Liberty Cap (4301 m) na severozápadním okraji, který se tyčí nad hřebenem Liberty Ridge, kotlem Sunset Amphitheater, a sráznou stěnou Willis Wall.

Liberty Cap již je díky převýšení od hlavního vrcholu 150 m považován za samostatný vrchol. Na východním boku hory Mount Rainier je vrchol známý jako Little Tahoma (3395 m), což je v podstatě zkorodovaný zbytek dřívějšího, podstatně vyššího masivu než je dnešní Mount Rainier. Převýšení je zde 262 m, a to, že nikdy nebyl v přímém spojení s vrcholem Kolumbia Crest, ho řadí mezi samostatné vrcholy skupiny.

Ten svým návštěvníkům nabízí bohaté možností vyžití, například různě obtížní turistické trasy, které vedou místními údolími, loukami a lesy kolem vodopádů a dalších vodních toků.

Na své si zde přijdou i cyklistické, pro které je tu připravená na sto padesát kilometrů dlouhá cyklostezka. Oblast národního parku samozřejmě v zimě umožňuje trávení času ryze zimními aktivitami, jako jsou běhy na lyžích nebo výlety na sněžnicích.

Přečtěte si také článek o Brazílii a nechte se inspirovat. Podívat se můžete i na nabídku do Brazílie.

About Petra Halíková 48 Článků
Online marketingová specialistka se zájmem o cestování, poznávání nových kultur a východního pohledu na svět. :)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*