Městský stát Vatikán – nejmenší stát na světě

Vatikán
magazin.travelportal.cz

Současný stát je následovníkem papežského státu z osmého století, který byl v roce 1870 připojen k Italskému království a pahorek Vatikán, podle kterého se současný stát nazývá, byl pod papežskou správu navrácen o bezmála padesát let později, v roce 1929.

Vatikán
www.mahalo.cz

Dnešní území Vatikánu zahrnuje baziliku sv. Petra a Svatopetrské náměstí s Apoštolským palácem, přiléhajícími budovami a Vatikánskými zahradami a počet obyvatel státu se pohybuje pouze v rámci stovek.

Uvnitř baziliky návštěvníky na první pohled upoutá Pieta, socha truchlící Matky Boží, která drží mrtvé tělo Ježíše Krista.

Vatikán
http://thefairytaletraveler.com

Hlavním prostorem země Vatikánu je Svatopetrské náměstí, které se rozprostírá právě před zmíněnou bazilikou sv. Petra. Náměstí bylo vybudováno v rozmezí roků 1656 – 1667 Gianem Berninim a je schopno pojmout až čtyři sta tisíc lidí. Plocha náměstí je olemována čtyřmi řadami dvacetimetrových dórských sloupů, kterých zde napočítáte před dvě stě osmdesát. Ve středu náměstí se od roku 1586 tyčí dvacet pět metrů vysoký obelisk, který váží přes tři sta tun a původně byl součástí Neronova cirku.

Spoustu dalších informací nejen o Vatikánu, ale i Římě a Itálii se můžete dočíst v našich článcích na blogu. ZDE

About Petra Halíková 48 Článků
Online marketingová specialistka se zájmem o cestování, poznávání nových kultur a východního pohledu na svět. :)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*