Lyžování ve Slovinsku má své kouzlo

Lyžovní ve Slovinsku - Rogla

Jezdíte každý rok na lyže a nemůžete se rozhodnout, kam letos vyrazit? Lyžařský areál Rogla ve Slovinsku má své kouzlo a navíc si pochutnáte na zdejší výtečné kuchyni.

Rogla je menší středisko, kam míří spíše rodiny s dětmi. Je to jedno z nejoblíbenějších lyžařských středisek Čechů ve Slovinsku. Dostanete zde totiž za přijatelné peníze vysokou kvalitu služeb. Převažují zde červené a modré sjezdovky, ale najdou se i černé, kde se konal Světový pohár snowboardistů v roce 2015. Nejvyšší vrcholek, Rogla, dosahuje 1517 m, což není příliš vysoko, zato máte jedinečnou možnost lyžovat v lesích, kam nefouká vítr. I přesto jsou sjezdovky široké. Sníh zde leží od pozdního podzimu do začátku jara, obvykle více než sto dní v roce. Středisko obsluhují dvě čtyřsedačkové lanovky a jedenáct vleků. Od čtvrtka do neděle se lyžuje i večer na dvou osvětlených sjezdovkách s názvem Košuta a Jaša. Rogla fun park vyhledávají především snowboardisté pro velký výběr skokánků a překážek. Nechybí ani sáňkařské dráhy a škola lyžování jak pro malé, tak i velké začínající lyžaře nebo snowboardisty. Pro milovníky běžek se upravuje 3, 5 a 10 km dlouhý okruh, kde se konaly závody Světového poháru. V případě nepříznivého počasí si můžete zajít do zdejšího Muzea úzkorozchodné železnice nebo navštívit Farní kostel sv. Jiljí.

Co v Rogle ochutnat?

Vyhlášenou restaurací je ta v hotelu Planja. Vaří se zde na špičkové úrovni podle tradičních receptur oblasti Pohorje. Určitě musíte ochutnat pohorskou bunku, což je uzené a na vzduchu sušené libové vepřové maso, nebo pohorski lonec, hrnec, v němž najdete vepřové, hovězí a jehněčí maso se sezónní zeleninou a houbami. Štajerska kisla juha je zase polévka, která se původně vařila při zabíjačce, obsahuje mnoho druhů vepřového masa, zeleninu a její nejdůležitější ingrediencí je bílé víno. Nyní se tato polévka servíruje převážně při oslavách, kdy se pije velké množství alkoholu. Olbič ali nebo pohorski žganci jsou vynikající noky z brambor a kukuřičné mouky se škvarky. Rovněž se do mnoha jídel přidávají bílé hřiby, kterým se v místních lesích nebývale daří. Honí-li vás mlsná, a potřebujete ke kávě nějaký ten zákusek, zastavte se v restauraci Stara koča, která je nejstarší v Rogle, a určitě si poručte bogajcu, čili koláč s tvarohem, na kterém jsou jablka a vlašské ořechy. Pohorska omleta je zase silná vaječná omeleta s brusinkovou marmeládou a šlehačkou. Pirina také chutná skvěle, jedná se o dort s lískovými oříšky a karamelem. Nemůžete určitě vynechat ani vyhlášený slovinský koláč s názvem gibanica.

Rady na cestu:

  • Z Brna trvá cesta necelých pět hodin. Pojedete přes Vídeň a Graz. Potřebujete rakouskou a slovinsku dálniční známku. Rakouská stojí 8,90 eur na deset dnů a slovinská 15 eur na sedm dnů.
  • Skvělé ubytování najdete přímo na svahu v bungalovech Rogla a Macesen (součástí je kuchyňka, kde si můžete vařit), nebo v hotelech Rogla a Planja, které nabízejí i polopenzi a vstup do wellness v ceně.
  • Více informací na www.rogla.eu

Foto: Jost Gantar, Slovenian Tourist Board

About Jana Hájíčková 43 Článků
Tisková mluvčí CK Neckermann - Stará se o komunikaci s médii, vydává tiskové zprávy o aktuálním dění, organizuje tiskové konference a press tripy. Má k dispozici bohatou fotobanku. tel. +420 777 355 456

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*