Lyžovačka v Rakousku očima kolegyně Jany Hajíčkové

Jaká je lyžovačka ve středisku Sportberg Goldeck  a ubytování v Hotelu Laurenzhof ****? Jedním slovem – skvělá!

Lyžování je sport, který mě velmi baví. Nesmím ovšem čekat věčnost na lanovku, jak se tomu běžně stává v českých horách. Sjezdovka by také neměla končit po deseti obloučcích. A proto všechno se vyplatí jet do Alp. Tentokrát jsem vyzkoušela lyžařské středisko Sportberg Goldeck v Rakousku. Cena v lednu za pobyt od středy do neděle včetně skipasu, polopenze a wellness činila 7990 Kč, čemuž jsem nemohla odolat.

Hotel Laurenzhof **** mě přivítal bez sněhu, přestože byl leden. Začínali jsme však večeří, která mé zklamání ze sněhové nadílky vyléčila. Jako předkrm jsem si mohla naložit nejrůznější zeleninové saláty. Bylo jich více než dvanáct druhů a k tomu šunky, sýry, nebo nakládaná zelenina. Pak přišla na řadu krémová česnečka s chlebem a škvarkovou pomazánkou. Hlavní jídlo jsem si mohla vybrat ze dvou, přičemž jeden chod se vždy obešel bez masa. Mohla jsem si tedy poručit telecí guláš s domácími nudlemi nebo sýrové špetzle. A jako dezert jsem dostala jablíčko v županu s vanilkovou omáčkou. Nealkoholické nápoje jsme si točila přímo z automatu, alkoholické se platili. Večer jsme si ještě zahráli karty u krbu, kde krásně praskalo dřevo a nebylo to daleko od baru, kde nás rádi obsloužili.

Byla jsem zvědavá, jestli bude ve středisku Sportberg Goldeck sníh, když kolem hotelu se zelenala louka. Autem jsme se tam dostali za 15 minut. Na uvítanou nám zdarma provedli servis lyží, protože nebyly otevřené všechny sjezdovky. To jim to pak člověk rád odpustí. Kabinkovou lanovkou jsme se vyvezli z 547 m.n.m. do 1780 m.n.m., kde už sníh byl a dokonce přírodní. Odtud jsme se po modré svezli k nové šestisedačce Bärnbiss. Opět ji obklopovaly krásné široké modré sjezdovky. Když jsme se ale posunuli k další šestisedačce Skyliner, odtud už jsme se pouštěli dolů po červených obtížnějších sjezdovkách. Černá sjezdovka vedla podél kabiny do údolí, ale protože tam nebyl sníh, uzavřeli ji. Nicméně i v horní části jsme se krásně vylyžovali, přestože areál není příliš velký. Příjemně překvapily ceny v chalupách. Například v Bergrestaurant jsme dali za polévku s velkým játrovým knedlíkem pouhých 3,90 eur, za povidlový knedlík s mákem a vanilkovou omáčkou 4,90 eur, za domácí klobásu se zelím a knedlíkem 4,30 eur a za schiwasser (limonáda bez bublinek) 1,50 eur.

Po lyžování nás čekal v hotelu mezi 15 a 16 hodinou snack, což byly sladkosti (rolády, panna cota…) s kávou. Pak jsme se převlékli do plavek a vyrazili do bazénu a sauny, což mají všichni hosté v ceně. Nejprve jsme se zahřáli v infrasauně (ta byla pro dva) a poté přešli do finské sauny (zhruba pro šest osob). Byla zde ještě jedna sauna s menší teplotou, ale ta nebyla během našeho pobytu v provozu. Opět nás čekala opulentní večeře, po níž jsme se odvalili do pokojů. Byly moderní, na stěnách krásná výzdoba z plátků kmene stromů. Pro dva jsou pokoje velmi prostorné, pro děti na přistýlkách už pak trochu stísněné. Nicméně koupelna nabízela nejen sprchu, ale i vanu a opravdu hodně prostoru. Každý měl k dispozici dva ručníky. Záchod byl zvlášť, což už se dnes také málokde vidí.

Komu nevadí na sjezdovku dojíždět pár kilometrů, lze tento hotel vřele doporučit. Jen je potřeba počítat s rakouskou dálniční známkou a průjezdem tunelu u Sankt Michael, kde zaplatíte za jednu cestu 12 eur.

About Jana Hájíčková 43 Článků
Tisková mluvčí CK Neckermann - Stará se o komunikaci s médii, vydává tiskové zprávy o aktuálním dění, organizuje tiskové konference a press tripy. Má k dispozici bohatou fotobanku. tel. +420 777 355 456

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*