Lipsko bude bavit celou rodinu

Lipsko leží v Německu, jen kousek za českými hranicemi a nabízí skvělé vyžití pro rodiny s dětmi. Co všechno zde můžete zažít?

Zvířata na dosah

Lipsko se pyšní jednou z nejkrásnějších zoologických zahrad v Evropě. V roce 1878 ji založil Ernst Pinkert, který zde provozoval restauraci a napadlo ho u ní zrevitalizovat zahradu a umístit do ní exotické zvířata. Hlavním tahákem byl lev, a proto je dodnes v logu. Nikde neuvidíte mříže, ani ploty. Vše je tak důkladně zamaskováno, že máte pocit absolutního souznění se zvířaty. V některých výbězích můžete dokonce zvířata krmit. „Za největší chloubu považujeme pavilon opic Pongoland se 4 druhy lidoopů,“ říká průvodkyně Silke Giersch. Nicméně unikátní je i pavilon Gondwanaland, kde se návštěvníci projíždějí na lodičkách tropických deštným pralesem. Proplují jeskyní, kde se dozví o vzniku Země a pak už jim nad hlavami létají barevní ptáčci nebo skáčou malé opičky. Parkem vede také naučná stezka pro děti, kde se dozvědí, kolik které zvíře váží, nebo otevřou ledničku, kde zkusí uhodnout, jaké žrádlo komu patří. Park má rozlohu 26 ha a představuje zvířata tří kontinentů – Afriky, Asie a jižní Ameriky.

Box

-Zajímavostí je, že ve výbězích spolu žije několik druhů najednou. Například pštrosi, zebry a žirafy obývají jeden prostor bez problémů.

-Za vstup dají dospělí 21 eur, děti 13 eur. Dá se ale ušetřit a pořídit rodinná vstupenka za 51 eur.

-Více na  www.drazdany.info/zoo-lipsko

Zábavní park

Děti vám jistě poděkují, pokud se s nimi vydáte do Belantisu, zábavního parku kousek od Lipska. Dělí se na různé části, aby dítě v každém věku tu našlo své útočiště. Údolí faraonů se pyšní 38 metrů vysokou pyramidou s vodní skluzavkou pro čluny. Jedná se o obdobu horské dráhy, akorát je na vodě. Ostrov rytířů se pyšní horskou dráhou Dračí jízda, která jede rychlostí 70 km/h. V Pobřeží objevitelů je hlavní atrakcí 13 metrů vysoký stožár pirátské lodi, který vás vyveze na vrchol a volným pádem spustí dolů. Vyzkoušet můžete i plavbu na rozkymácané lodi nebo na šlapacích lodičkách. Pláž bohů má unikátní atrakci Božský let, což znamená speciální sedadlo s křídly, které můžete ovládat a tím určovat svůj let. Skvělé jsou i Odyseovy plavby. Zámek Belantis překypuje kolotoči a řetízkáči a je určen pro nejmenší. Země hrabat se pyšní atrakcí Dračí let, když čtyři malé kolotoče rotují vedle sebe a navíc je sloup vyveze do výšky. Prérie indiánů má velké kyvadlo, které kormě kývavého pohybu rotuje kolem osy a dostane vás na chvíli do stavu beztíže. V Říši slunečních chrámů najdete horskou dráhu Huracan, kde pojedete hlavou kolmo dolů a užijete si pět přemetů. Mohou na ni jen děti starší 8 let.

Zdroj: archiv zábavního parku Belantis

Box

-Park má otevřeno od dubna do října, od 10 do 18 hodin (v létě až do 20 hodin).

-Za vstup dají dospělí 25,9 eur, děti 23,9 eur. Děti do 1,1 metru mají vstup zdarma.

-Více na  https://www.belantis.de/de

Asisiho panorama

Opřít se a žasnout. Tak zní heslo lipského Panometru, který vznikl v budově bývalého plynojemu. Od roku 2003 zde rakouský umělec Yadegar Asisi vytváří největší cyklorámy na světě. Letos je k vidění několikanásobně zvětšená zahrada jeho kolegyně Carol, která žije v Lipsku. Zahradu uvidíte z pohledu hmyzu ve 360 ° – 25 metrů velká včela právě opyluje květ heřmánku a sklízí nektar, za ní rostou gigantické rostliny a leze nejrůznější hmyz. Uvidíte detaily, které jsou jinak lidskému oku ukryté. V panometru se také zhruba po pěti minutách střídá den a noc. Vystoupejte tedy po schodech vzhůru, opřete se a žasněte!

Box

-V přilehlých sálech probíhají výstavy maleb, fotografií a uměleckých děl.

-Za vstupné dáte 11,50 eur, děti 6 eur.

-Více na  https://www.panometer.de/cs/leipzig/prohlidky/

Pohled z vodní hladiny

V parných dnech jistě přijde vhod plavba lodičkou po kanálech Lipska. Vodní cesty měří celkem úctyhodných 176 km a slouží jako ochranný systém před povodněmi. Určitě doporučujeme vyzkoušet romantickou plavbu gondolou z Malých Benátek ke kanálu Karla Heineho. Za zvuku šplouchání vody můžete obdivovat industriální architekturu čtvrti Plagwitz. Dřívější továrny byly přestaveny na atypické byty, které dnes patří ve městě k nejdražším. Zajímavá je i stavba ve tvaru lodi, která stojí na starém železničním mostě a navrhl ji lipský architekt Manfred Denda v roce 2003. Kdo by raději soukromí, může si půjčit kanoi nebo se projet na elektrickém člunu.

Box

-Velmi oblíbenou vodní trasou je Kurs 1 vedoucí z městského centra přes idyliskou lužní oblast až ke Cospudenskému jezeru.

-Půjčení kajaku stojí na hodinu 5 eur pro jednoho.

-Více na  http://www.stadthafen-leipzig.com/index.php/touren/kanutouren

About Jana Hájíčková 43 Článků
Tisková mluvčí CK Neckermann - Stará se o komunikaci s médii, vydává tiskové zprávy o aktuálním dění, organizuje tiskové konference a press tripy. Má k dispozici bohatou fotobanku. tel. +420 777 355 456

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*