Les Trois Vallées – největší lyžařské středisko světa

uk.france.fr

Historická oblast Savojska se rozkládá v nejzápadnější části Alp a v současnosti je rozdělena mezi Itálii, Švýcarsko a Francii, která zabírá největší část území.

Zdejší Savojské Alpy patří mezi neoblíbenější a také nejvýznamnější alpské oblasti, a to nejen díky přítomnosti hory Mont Black – nejvyšší hory Evropy.

Oblast Tří údolí patří mezi největší světová lyžařská střediska. V rozporu s názvem na vás ve čtyřech místních údolích čeká na dvě stě lyžařských vleků a více než šest set kilometrů kvalitních sjezdovek všech úrovní a obtížností. Nouze není ani o rozsáhlé plochy na freeriding nebo o snowboardová centra, kterých tu napočítáte sedm.

zimni-alpy.cz

Historická oblast Savojska se rozkládá v nejzápadnější části Alp a v současnosti je rozdělena mezi Itálii, Švýcarsko a Francii, která zabírá největší část území. Zdejší Savojské Alpy patří mezi neoblíbenější a také nejvýznamnější alpské oblasti, a to nejen díky přítomnosti hory Mont Blanc – nejvyšší hory Evropy.

Oblast Tří údolí patří mezi největší světová lyžařská střediska. V rozporu s názvem na vás ve čtyřech místních údolích čeká na dvě stě lyžařských vleků a více než šest set kilometrů kvalitních sjezdovek  všech úrovní a obtížností. Nouze není ani o rozsáhlé plochy na freeriding nebo o snowboardová centra, kterých tu napočítáte sedm.

Ve výšce 2300 metrů se rozkládá také Val Thorens – nejvýše položené lyžařské středisko Evropy, kde se nedostatku sněhu nemusíme bát od začátku prosince do konce dubna. Navíc je součástí Val Thorens také údajně nejlepší sjezdovka oblasti, která měří dvanáct kilometrů, a při jejím sjezdu překonáte převýšení čtrnácti set metrů.

Vrcholem Savojských Alp je hora Cime de Caron přesahující výšku tři tisíce metrů nad mořem, na které lze využít dvě sjezdovky střední a obtížné úrovně.

uk.france.fr

Pokud byste hledali spíše luxusnější středisko v rámci Tří údolí, určitě navštivte Courchevel, kde na vás čekají dokonalé sjezdovky a služby na té nejvyšší úrovni. Jestliže se jedete na hory spíš vyřádit, bude tím pravým pro vás oblast výše zmíněného Val Thorens, který se vyznačuje divočejší a nespoutanou přírodou. Centra Mottaret a Les Menuires nabízí pozvolné a klidné sjezdovky rekreační úrovně.

Sever oblasti je lemován Ženevským jezerem, což je největší jezero v Alpách a druhé největší ve střední Evropě. Na jezeře se dokonce nacházejí dva ostrovy – Ile de Peilz a Ile de la Harpe. Dříve mělo rybářství v této oblasti významný hospodářský význam, v dnešní době je již jeho význam marginální – rybolovem se zde živí méně než dvě stě rybářů. Jinak je ale jezero na ryby bohaté, najít v něm můžete více než dvacet druhů ryb.

Daleko většího významu se dnes těší vinařství. Zdejší terasovité vinice z osmnáctého a devatenáctého století stojí na severní straně a díky místnímu slunci a mírnému podnebí zde vzniká velmi kvalitní víno.

Nabídky na zimní lyžování najdete zde. O 10 nejlepších lyžařských střediscích si můžete přečíst na tomto odkaze.

About Petra Halíková 48 Článků
Online marketingová specialistka se zájmem o cestování, poznávání nových kultur a východního pohledu na svět. :)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*