LEGOLAND Günzburg – svět sestavený z 55 milionů kostek

Legoland

V roce 2002 byl v německém Günzburgu otevřen zábavní park Legoland. Je vzdálen zhruba pět set padesát kilometrů od Prahy a na své rozloze dvaceti šesti fotbalových hřišť nabízí akce, zábavu a dobrodružství pro malé, ale i velké návštěvníky.

Připraveno pro návštěvníky je zde osm napínavých dobrodružných světů s více než 50 atrakcemi, skvělé programy, zajímavé workshopy a fascinující modely z více než 50 miliónů kostiček lega. Kromě MINILANDU, do detailu ztvárněného miniaturního světa LEGO, nabízí zábavní park oceněný cenou Parkscout Award 2008 / 2009 jako nejlepší park pro děti také řadu zážitků pro návštěvníky milující akci. Řada vodních atrakcí a horských drah připraví pro návštěvníky Legolandu nezapomenutelné momenty.

Legoland

Rychlá jízda na nejrůznějších atrakcích zaručuje zábavu a akci. Jistě vás zaujme např. divoká jízda v kánoi na expedici do džungle po dvanáct metrů vysokém vodopádu nebo dobrodružná jízda horskou dráhou v ohnivém drakovi ve středověkém LEGO-světě. Velmi oblíbený je BIONICLE™ Power Builder. Dva lidé sedí současně vedle sebe v hrsti velikého robota, který pohybuje dlaní všemi směra a rychlostmi, a sice takovým způsobem, jaký si dotyčné osoby předem naprogramují na počítači.

Aktivně se mohou hosté podílet na dění ve věži Kids-Power-Tower, kde se vlastní silou mohou vytáhnout do vzduchu nebo se mohou projet vysokohorskou dráhou Tret-o-Mobil, kde je nutné hodně zabrat, aby dráha jela rychleji. Ve stavebním a testovacím centru se klade důraz na kreativitu, protože zde může každý sestrojit vlastní vůz nebo továrnu. Věrohodně vypadající stavby, zvířata a postavy vytvořené z kostiček lego udiví každého. Svět miniaturního lega zvaný MINILAND, ze kterého vznikly slavné časti měst např. Berlína, Benátek nebo zámek Neuschwanstein, je velmi také oblíbený a hojně navštěvovaný

V areálu Legolandu Německo se nachází samozřejmě kromě atrakcí i spousta Lego obchodů, Lego butiků, kaváren a restaurací, jeho součástí  je i největší Lego obchod na světě.

Areál nabízí pestré stravování od italské kuchyně přes čerstvě připravené pokrmy na wok pánvi až po salátové bufety. Zábavní park je letos otevřen do šestého listopadu a to od desíti do osmnácti hodin, o víkendech, prázdninách a svátcích je otevírací doba prodloužena. Atrakce (kromě MINILANDU) končí provoz hodinu před uzavřením zábavního parku.

Legoland

tip|SHOW

Show-Highlights v LEGOLAND Deutschland: pestrý zábavný program, při kterém budete žasnout, skandovat a smát se!

* Žonglování.

* Komediální výstupy

* Artistika

* Kouzla

* Akrobatika

Legoland

Pro nejmenší: atrakce bez omezení věku a výšky:

* Stavební a testovací centrum

* LEGO  továrna

* LEGOLAND  ATLANTIS by SEA LIFE

* Vodní zábava DUPLO

* LEGOLAND Express

* LEGOLAND ATLANTIS by SEA LIFE: ve vnitřním podvodním světě žije více než 1 300 ryb společně s modely z milionu kostiček LEGO.

Vydejte se s námi na napínavou cestu na dno moře k potopenému městu Atlantidě !!!!

About Petra Halíková 48 Článků
Online marketingová specialistka se zájmem o cestování, poznávání nových kultur a východního pohledu na svět. :)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*