Křížem krážem řeckou kuchyní

Být v Řecku na dovolené, a neochutnat typická řecká jídla… to nedělejte. Litovali byste. Řecká kuchyně je totiž něco, co krásně doplní příjemný dojem z této nádherné, sluncem prozářené a Středozemním mořem obklopené země.

Není to v Řecku moc pravděpodobné, ale stejně – pakliže vám v hotelu budou nabízet jenom mezinárodní kuchyni, určitě si jednou dvakrát udělejte čas a dojděte si do některé z místních taveren na nějaké typické řecké jídlo. Navíc – poznáte zdejší příjemný kolorit. Často bývá zvykem, že večer v malých vesnických tavernách hraje živá muzika a pokud si nebudete nad jídelním lístkem nevědět rady, majitel vás rád pozve i do kuchyně, nadzvedne pokličky a ukáže vám, jak se které jídlo vaří, vysvětlí vám, jak chutná a z čeho se připravuje. A bude možná chtít vědět také něco o české kuchyni. Řekové jsou pohostinní a vstřícní. Jídlo je pro ně malý obřad a kuchařské umění mají v krvi.

Meze neznají meze

Jako předkrm vždy dostanete takzvané “meze” (čili zdrobněle “mezedakia”). V malých miskách, jimiž je brzy zaplněný celý stůl, najdete olivy, taramosalatu (paštiku z tresčích jiker), krevety v rozličné úpravě, rajčata, olivy, okurky a také “tzatziki”, což je oblíbený okurkový salát zalitý jogurtem a ochucený česnekem a petrželí.

Co se týká hlavních jídel – skoro vždy to bývá maso. Hodně se zde používá jehněčí, vepřové a telecí. Většina kuchařů připravuje dušené maso tím, že před přidáním vody a koření krátce kousky osmahne na pánvi. Maso totiž uzavře póry a nepustí skoro žádnou šťávu, čímž si uchová výjimečnou chuť. Tento způsob přípravy masa je známý po celém Středním Východě, a to je oblast, která (mimo jiné) ovlivnila i tureckou a řeckou kuchyni.

Mleté maso a bylinky

Hodně se v Řecku připravuje i mleté maso, smaží se, velice často se míchá se zeleninou a nejrůznějšími bylinkami. Řečtí kuchaři mají v oblibě zejména mátu, oregano, petržel, rozmarýn, kopr a tymián. Paradoxně – skoro vůbec nepoužívají bazalku a majoránku, třebaže obě tyto rostliny rostou v Řecku hojně a skoro všude, téměř jako plevel. Bazalka se zde používá spíše k liturgickým, náboženským účelům.

Rýže – trochu jinak než u nás

Velmi oblíbená je v Řecku rýže. Připravuje se ale trochu jinak než u nás.

Řekové rýži nejprve asi na půl hodinky namočí do slané vlažné vody, pětkrát šestkrát ji propláchnou, potom osmahnou rýži na másle, až úplně zbělá. Nakonec do ní přidají dušené měkké maso, doplní trochu vodou a vaří na mírném ohni, dokud se voda nevpije. Vše samozřejmě doplní grilovanou zeleninou, bylinkami, rajčatovou omáčkou a někdy na závěr i posypou strouhaným balkánským sýrem.

Rajčatová omáčka se v řeckých tavernách připravuje složitěji než u nás, o to lépe ale také chutná. Na její přípravu potřebujete většinou (kromě rajčat) nasekanou cibuli, česnek, petržel, celerovou nať, pepř, trochu cukru, malinko skořice a nakonec máslo. To vše necháme v hrnci bublat, dokud omáčka nezhoustne.

Jogurty a olivový olej

Ve velké oblibě mají Řekové i husté smetanové jogurty. Ráno si ho rádi dávají s medem, večer pak s okurkami a česnekem v podobě lahodného salátu zvaného tzatziki, často ho používají jako vítanou zálivku ke grilovanému lilku nebo ke smažené zelenině.

Netřeba dodávat, že do všech salátů, omáček a zálivek používají řekové olivový olej. Na olivovníky narazíte jak na Peloponésu, tak na řeckých ostrovech, a to velice často. Olivový olej se zde velice často používá i třeba na vysušenou kůži, takže také kosmetické uplatnění v Řecku nachází.

Ryby

Řecká kuchyně často využívá i mořské ryby – vyhlášená je třeba marinovaná a posléze grilovaná parma. V mnoha vesnických tavernách se dodnes dodržuje zvyk, že vám úlovky v tento den zrovna koupené od rybářů, přinesou až ke stolu a připraví vám tu rybu, na kterou ukážete. Současně vám majitel může i poradit, jaká že úprava pro tu konkrétní rybičku by byla nejvíce vhodná. K přípravě ryb se zde často používá (jak jinak) olivový olej, citrony, cibule, celer a nezbytný česnek. Čerstvé mořské ryby takto připravené jsou velice zdravé. Určitě ochutnejte!

Moučníky

Vyhlášení jsou Řekové i svými sladkostmi. Dokonce jsou tak sladké, že v cukrárnách k nim obvykle dostanete automaticky i sklenici vody. Asi nejtypičtější pro Řecko je chalva. Je to vynikající lahůdka, která se dělá z rozemletých mandlí nebo sezamových semínek. Její prapůvod je údajně v Makedonii, ale na vynikající chalvu narazíte určitě ve všech cukrárnách po celém Řecku.

Velice lahodná a neobyčejně sladká je také baklava. Kdysi dávno to byl moučník určený pro oslavy Velikonoc a dělal se ze čtyřiceti (!) vrstev listového těsta. Dnes je vše již zjednodušené, už připravené těsto baklavu je možné koupit v obchodech s potravinami jako polotovar. Těsto k přípravě baklavy se nazývá “filo”.

Velice populární je zde i moučník lukum, který ale nepochází z Řecka, místní ho převzali od Turků.

Takže – pokud pojedete na dovolenou do Řecka, určitě ochutnávejte! Stojí to za to!

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*