Kitzbühelské Alpy – Monte Carlo Alp

Kitzbühel

Rakouské Kitzbühelské Alpy se rozprostírají na rozloze bezmála dvou tisíc kilometrů čtverečních na pomezí spolkových zemí Salzburska a Tyrolska. Hřeben Kitbühelských Alp se táhne v délce padesáti kilometrů a jejich nejvyšším vrcholem je Kreuzjoch s výškou přesahující dva a půl tisíce metrů.

Pro tyto hory jsou zcela charakteristické travnané a oblé vrcholy, po kterých vedou krásné turistické trasy. Mezi hlavní zimní centra patří Hinterglam, Zell am See nebo Kitzbühl, což jsou všechno moderní a světoznámá střediska.

Kitzbühel

V Kitzbühelských Alpách je pro vás připraveno na jedenáct set kilometrů sjezdovek a kromě lyžování se můžete věnovat další řadě volnočasových nebo sportovních aktivit, nebo se zúčastnit mnoha společenských akcí. Běžnou záležitostí jsou zde také četné horské chaty, které jsou začleněny do horského spolku Alpenverein.

Velmi oblíbeným centrem je potom samotný Kitzbühel, jenž sahá až do výšky dvou tisíc metrů nad mořem. Bývá přezdíváný „Monte Carlo Alp“ a disponuje celkem šedesáti sjezdovkami, jejichž celková délka přesahuje sto padesát kilometrů. Na jejich kvalitě a té nejvyšší možné úrovni se podílí bezmála dvě stě sněžných děl a také na čtyři desítky sněžných rolb.

kitzbühel

Region je ale příhodný nejen pro lyžaře a milovníky sněhu, ale i pro vyznavače turistiky. V okolí Kitzbühelu je přichystáno vice než dvacet tématických tras, které vedou i přes mnoho zachovalých historických chalup a hostinců. Cestou také objevíte místní údolí, louky nebo skalní formace.

Kitzbühel je tak jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších rakouských zimních středisek, nicméně nemusíme se bát, že byste v této lokalitě například nesehnali ubytování. V samotném městě i přilehlých obcích se nachází více než pět set ubytovacích zařízení s celkovou kapacitou devět tisíc lůžek.

Spoustu dalšího o Rakouských lyžařských destinacích si můžete přečíst přímo ZDE na našem blogu.

About Petra Halíková 48 Článků
Online marketingová specialistka se zájmem o cestování, poznávání nových kultur a východního pohledu na svět. :)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*