Karnevalové veselí v Nice

Karneval v Nice

Chcete zažít něco ojedinělého? Vypravte se na velkolepý karneval do francouzského Nice, který probíhá vždy v únoru, letos od 11. do 25. února 2017.

Karneval v Nice je největší zimní akcí na Azurovém pobřeží. Koná se už od středověku, pravděpodobně od roku 1294. Za tu dobu se vyvinul v obrovskou akci, která se přirovnává ke karnevalu v Riu de Janeiro. Není to však jeho kopie. Karneval navštíví každoročně na milion lidí a zhruba polovina se účastní placených přehlídek. Celý karneval vyjde na 6 milionů eur, přičemž všichni zainteresovaní vydělají přibližně 30 milionů eur, což není zrovna málo. Letošní ročník je již 133. v pořadí a účastní se ho přes 1800 hudebníků, tanečníků a pouličních umělců z celého světa.

Král Energie

Letošním maskotem je Král Energie se svou rodinou a mimo nich uvidíte spoustu dalších propracovaných masek, kostýmů z peří, štrasu a flitrů, obří hlavy a mnoho dalšího. Zlatým hřebem celé parády je slavnostní průvod alegorických vozů a květinová přehlídka. Na květinovou přehlídku se každý rok volí Miss Nice, která má tu čest stát se květinovou královnou a získat kontrakt fotomodelky na jeden rok. Nejenže prezentuje květiny, které se v Provance pěstují, ale také je se svými pomocnicemi rozdává návštěvníkům. Celkem dostanou diváci 100 000 květin, mezi které patří mimóza, gerbery, lilie a další květiny symbolizující rozmanitost riviérských květů.

Na další část karnevalu je pro letošek připraveno 17 alegorických a varietních vozů s tanečníky, umělci a obřími loutkami, které jezdí městem. O víkendech se přehlídky konají dvakrát za den – ve dne květinová a v noci s alegorickými vozy, ve všední dny se obden střídají. Na různých místech ale probíhá řada doprovodných programů – jako koncerty, divadelní představení, bruslení v maskách na kluzišti, lekce vaření, kreslení a mnoho dalšího. Karneval završí velkolepý ohňostroj nad Andělským zálivem, čemuž ještě předchází tradiční pálení karnevalového krále, který bude vyslán na lodi na moře.

Využijte čas k prohlídce města

Ve volné chvíli si můžete odskočit z karnevalu do Starého města (Vieille Ville), které je bludištěm obchodů, restaurací a kaváren a také středobodem módních butiků. Dech se vám určitě zastaví před bazilikou Notre-Dame de Nice, kterou si díky gotickému slohu, barevným sklům a reliéfu, fotí denně stovky turistů. Při toulkách městem se také nezapomeňte zastavit u památníku aux Morts, který je zasazen do kamene a nachází se v těsné blízkosti Castle Hill, z jehož vrcholu budete mít nádherný výhled na celé město.

Rady na cestu:

  • Přehlídky se konají v těchto ulicích Nice: Place Masséna, Boulevard Jean Jaurès, Traverse Flandres-Dunkerque and Avenue Félix Faure.
  • Vstupenka na 2 akce (průvod a květinová přehlídka, mimo soboty, místo k sezení na tribuně) stojí 40 eur. Děti do 6 let mají vstup zdarma, pokud jsou v doprovodu jedné dospělé platící osoby, nemají však nárok na sezení. Děti od 6 do 12 let zaplatí 10 eur na tribunu, nebo za 5 eur bez nároku na sezení.
  • Do Nice můžete letět s Air France, zpáteční letenku pořídíte již od 1800 Kč. Více na www.airfrance.com
  • Pokud neradi létáte, můžete se vydat autobusem s Eurolines. Zpáteční jízdenka stojí od 1800 Kč, ale cesta trvá 20 hodin. Více na www.elines.cz
  • Více informací o karnevalovém programu najdete na www.nicecarnaval.com

Foto: Nicecarnaval.com

About Jana Hájíčková 43 Článků
Tisková mluvčí CK Neckermann - Stará se o komunikaci s médii, vydává tiskové zprávy o aktuálním dění, organizuje tiskové konference a press tripy. Má k dispozici bohatou fotobanku. tel. +420 777 355 456

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*