Kaprun – první ledovcové středisko v Rakousku

Kaprun

Obec Kaprun najdete v rakouské oblasti Salzburska u města Zell am See. Rozkládá se v říčním údolí a jeho část sahá do Národního parku Vysoké Taury. První zmínka o obci se datuje do poloviny desátého století, přičemž o dvě stě let později se obec stala centrem regionu díky vybudovanému hradu.

Nad Kaprunem se tyčí dvě velehory – Grosses Wiesbachhorn aKitzsteinhorn, díky kterým se oblast stala věhlasným a oblíbeným centrem zimních sportů a dalších aktivit. Poté co byla v roce 1965 otevřena lanovka k ledovci na severních svazích Kitzsteinhornu, stal se Kaprun prvním rakouským ledovcovým lyžařským střediskem.

Kaprun

O rok později byla zimní centra okolo měst Zell am See a Kaprunu spojena do jedné velké oblasti – Europa – Sportregion. K lyžařským střediskům vás vyveze na šedesát vleků a lanovek. Lyžaři zde mají na výběr tři lyžařské oblasti se sjezdovkami všech obtížností. První z oblastí, Maiskogel, disponuje mírnými a pozvolnými sjezdovkami, které jsou vhodné například pro rodiny s dětmi.

Ledovec Kitzsteinhorn nad Kaprunem se táhne až do výšky tři tisíce metrů, a tak jsou zde ideální podmínky pro celoroční lyžování. V případě nepříznivých podmínek k lyžování jsou připraveny moderní zasněžovací zařízení.

Kaprun

Lokalita je hojně vybavena jak pro lyžování, tak snowboarding a kromě výborných sněhových podmínek a kvalitních sjezdových tratí je Kaprun pověstný svými aprés-ski aktivitami.

Z těchto aktivit stojí za zmínku možnost vyzkoušení jiných zimních sportů jako je snowrafting, sáňkování nebo pěší túry.

Kaprun nabízí lyžařům-začátečníkům také velké množství lyžařských škol nebo cvičných luk, pro zdatnější lyžaře Kaprun nabízí náročnou sjezdovku s boulemi nebo sjezd s měřičem rychlosti.

Spoustu dalšího o Rakouských lyžařských destinacích si můžete přečíst přímo ZDE na našem blogu.

About Petra Halíková 48 Článků
Online marketingová specialistka se zájmem o cestování, poznávání nových kultur a východního pohledu na svět. :)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*