Kam na Mallorce?

 

Všichni se v našem životě jistě dostaneme do bodu, kdy si řekneme „letos bych se někam chtěl/a podívat, jet na dovolenou a užít si moře, projít si město, nebo si někam zajít na túru“. A poté začne rozhodování, kam by to mělo být, za kolik by to mělo být a kdy a s kým. Jednou z velice módních a populárních destinací je letos určitě ostrov Mallorca. Ti z Vás, kteří už o Mallorce něco víte, tak mi jistě dáte za pravdu, že vybrat správné letovisko může být tzv. turistický oříšek, protože každá oblast je naprosto unikátní a nabídne Vám úplně jiné zážitky.

Takže jak to tedy je s těmi oblastmi? To záleží. Na úvod je nutné přiznat, že Mallorca je poněkud náročnější destinací, co se „vstupní investice“ týče, například v porovnání s Tureckem, nebo Egyptem, ale tato investice určitě stojí za to.

Mallorca živá

Ale teď už k tomu, co nás všechny zajímá, projedeme si pár modelových případů, s kým, proč, kudy a kam. Takže, mám partnerku, partnera a chceme si užít spoustu večírků, občas pláž na zotavenou a večer zase do víru města, kam pojedu? V takovém případě mé doporučení bude následující – Playa de Palma, El Arenal, Palmanova, Magaluf. V oblastech Playa de Palma a El Arenal převažují spíše turisté z Německa a naleznete zde jedny z nejpopulárnějších barů na Mallorce a to Bierkönig a Megapark. V oblastech jako Palmanova a Magaluf zase budete ve společnosti turistů z Velké Británie, kde je plno „klasických“ prince Charles Pubů, Irish Pubů a tak dále. Všechny tyto oblasti mají také nádherné písečné pláže, na kterých si člověk po prohýřené noci parádně odpočine.

S partnerem/partnekou máme raději klidnější oblasti, ale taky bychom se rádi nějaký ten večer zabavili, co nám poradíte? V takovém případě je pro Vás určitě skvělou oblastí Cala Ratjada, je to o něco klidnější místo s malebným přístavem a promenádou plnou restaurací, kde je možné se v příjemné společnosti najíst a o kus dál i případně navštívit nějaký ten bar a „vyhodit si z kopýtka“. Jedinou nevýhodou může být pláže, které je o něco dál, než by mohl někdo snést, je to k ní celých 5 minut svižné chůze. Na druhou stranu k jedné z těchto pláží se Vám tato zdravotní procházka vyplatí, protože u ní nejsou hotely a za ní už se nachází jen a pouze nádherná vegetace, a proto Vám poskytne i příjemný odpočinek a ničím nerušený odpočinek.

Cala Ratjada může být vhodná také pro rodiny, ale v takovém případě je už nutné vybrat si vhodný hotel pro takový pobyt, protože některé hotely jsou vyhledávány právě pro své „party“ zázemí.

Mallorca klidná

Chci absolutní pohodu a klid, kam se vydat? V takovém případě mé doporučení zní jasně. Cala Mesquida, tato oblast je dejme tomu „odříznutá od okolí“ respektive poskytuje krásné soukromí, jelikož je stranou od okolních center, ale přesto to není nijak daleko, pokud se chce člověk více bavit. Například do hlavního města odtud jezdí autobusy každých 15 minut. V této oblasti Vás učarují písečné duny, po kterých vedou dřevené chodníčky a můžete tak dle libosti navštívit více pláží. Dalším z míst, kam se určitě podívat je Talaia de Son Jaumell, což je název staré strážní věže, ze které se všem návštěvníkům naskýtá skutečně spektakulární pohled.

Jsme rodina, naše přání je krásná pláž a nezapomenutelný zážitek i pro naše děti. V takovém případě Vám doporučím především oblast Alcudia, případně Cala Millor. Tyto oblasti nabízejí krásné bílé pláže s pozvolným vstupem do moře i spoustu míst, jak zabavit i ty nejmenší ratolesti. Pro dospělé je zde velké vyžití především co se týče sportovních aktivit jako například windsurfing, zapujčení člunů, nebo plachetnic, šlapadel a tak dále. Nedaleko se také nachází nádherný aquapark. Z přístavu je možné podnikat spousty výletů do rozličných oblasti, např. Playa de Formentor, Puerto de Pollenca a nebo Ciutadelly na Menorce.

Mallorca turistická

Pro vyznavače turistiky je jednoznačně sázka na jistotu Sollér, Port de Sollér, či Valldemossa. Port de Sollér je překrásný historický přístav, kde jezdí otevřené tramvaje podobné těm v San Francisku a je možné se tak velice rychle a jednoduše přepravit do nedalekého města Sollér, které ukojí i touhy „shopaholiků“. Vzhledem ke své lokalitě je vhodný především pro pěší turistiku a cyklistiku. Okolo se nachází úchvatná příroda a kopcovitý terén. Fanoušky cyklistiky pak potěší přítomnost cyklistických týmů, které zde trénují a každý si tak může prověřit své síly s těmi největšími profíky. Valldemossa je pak malebné horské klášterní městečko, které Vás svým vzhledem a polohou doslova uchvátí.

Další z oblastí, které je třeba zmínit je Cala D’or. Tato oblast je proslulá svými malými zálivy a sněhově bílými domy. Tato oblast je vhodná jak pro rodiny, tak pro páry vyhledávající klid a ničím nerušenou dovolenou.

Mohl bych zde popsat spousty dalších oblastí a míst, kam se určitě podívat, ale stejně tak, jako když jde do kina očekávaný trhák Vám zde vše nepopíšu a nebudu tak vyzrazovat hlavní dějovou linii ale dám Vám doporučení na závěr. Kupte si lístky a navštivte tak jeden z nejlepších kasovních bijáků poslední doby.

P.S. Teď Určitě stojí za to si půjčit vůz a objevit tak ta svá nejoblíbenější místa a kdo ví, třeba se o ně s námi poté podělíte a budeme tak společně psát scénář pro další díl.