Jak se připravit na dovolenou k moři?

Chystáte se na dovolenou k moři a nevíte co si vzít za kosmetiku, či jak přichystat své tělo a přežít tak mořské klima bez úhony? Máme pro Vás pár rad, na co určitě nezapomenout!

Co s vlasy? Pokud plánujete kadeřníka a nechce se vám před dovolenou, že byste si zničili vlasy, tak se určitě nebojte zajít, ani si vlasy případně obarvit. Mořská sůl, chlor a sluníčko se Vám do nich nedostanou tak snadno a po návratu jim určitě dopřejte kvalitní regenerační a hydratační kůru. Řada hotelových resortů nabízí kadeřnické služby, takže si můžete dopřát kvalitní péči přímo na místě, nebo vyzkoušet nějakou novinku či extravagantní účes, který si během běžného pracovního života nemůžete dovolit.

Pleť? Zapomeňte na solárium, radši investujte do dobrého krému na opalování, ve výsledku budete jenom rádi. Dále jsou vhodné vitamíny, určitě doporučujeme vitamín C, beta karoten a vitamín E. Pokud nechcete jíst pilulky, tak plně vyhovující je karotka, meloun, dýně, rajčata, špenát a další. Použití samoopalovacích krémů je zrádné. Pokud už se pro ně rozhodněte, je třeba roztírat krém pomalu, rovnoměrně a hlavně po každé aplikaci si ihned vydrhnout ruce, jinak vám na nich zůstanou nepěkné hnědé fleky. Při mytí pozor též na prostor mezi prsty, odtud se krém dostává obzvlášť těžko.

I když se dobře opalujete, tak začněte krémem s vyšším UV faktorem a postupně snižujte, vyvarujete se tak nechtěnému spálení a ušetříte si tak pokažený začátek Vaší dovolené. Pro případ spálenin platí: vyhýbat se přímému slunci, popálené místo ochladit (studený zábal), potřít chladivou a léčivou emulzí (např. u nás oblíbený Panthenol) a přes den intenzivně chránit slunečním krémem s vysokým faktorem.

Dovolená u moře

Ideálním řešením na cesty jsou cestovní kosmetické sady, které obsahují všechny podpůrné prostředky pro ničím nerušenou dovolenou. Která svým praktickým balením plně vystačí i na delší dovolenou a máte tak jistotu, že Vám nebude chybět vůbec nic! Většina destinací u moře nabízí řadu místních produktů (např. Bulharsko je známé svými kvalitními výrobky z růžového oleje), které stojí za to vyzkoušet.

Líčení na pláž by mělo být jednoduché. Make up si nechte na večerní příležitost, kombinace vody, písku a opalovacího krému opravdu není dobrý podklad.  Na pláž vám stačí kvalitní voděodolná řasenka, případně lesk na rty, ideálně s UV faktorem. Naopak večer do restaurace nebo do baru se můžete vyřádit a dovolit si trochu experimentovat. Kde jinde než právě na dovolené se máte cítit atraktivní, sebevědomá a žádoucí.

Cestujete letecky? Pamatujte, že na palubu letadla není možné brát tekutiny (tedy ani kosmetiku) v lahvičce větší než 100 ml. Navíc vše musí být zabaleno v průhledném, uzavíratelném igelitovém sáčku. Vše je kontrolováno pomocí skeneru a pokud nejsou tyto požadavky splněny, není možné lahvičky vzít s sebou na palubu. Pamatujte také, že na palubu nepatří kosmetické nůžky, pinzety a jiné ostré předměty.