Indické Benátky Kérala

Rádi byste exotickou dovolenou za minimální peníze? Pak se vypravte do Kéraly, která leží na samém jihu Indie na pobřeží Indického oceánu. Nejvíce zaplatíte za letenku, přičemž nejnižší cena činí 27000 Kč za osobu z Prahy, pak už si ale budete užívat jako králové. 

Máte-li z Indie strach, protože není bezpečná a už vůbec ne čistá, tak právě Kérala vás hodně rychle vyvede z omylu. Právě pro svou bezpečnost a čistotu patří k jedné z turisty nejvyhledávanějších částí Indie. S největší pravděpodobností přistanete u městečka Cochin, kde budete svědky speciálního způsobu chytání ryb. Rybáři spouštějí obrovské sítě pomocí důmyslného systému kladek do moře a stejným způsobem je zase vytahují. Stačí zatáhnout za banánové lano a síť plnou ryb vytáhne díky kladkám i malé děcko.

K dalším zajímavostem patří všudypřítomné palmy, kdy si budete připadat jako v palmovém ráji. Nicméně nejvíce ale tuto oblast charakterizují backwaters, což jsou četné říční kanály spojující jezera, laguny a moře. K místní turistické atrakci patří hausbóty zvané kettvalam, které dříve sloužily k přepravě potravin. Nyní se na nich můžete nejen projet, ale také na nich velmi luxusně bydlet. Jsou vybavené ložnicí, obývacím pokojem, kuchyní i koupelnou. Při plavbě si krásně odpočinete, vnímáte jen šplouchání vody, palmy a všudypřítomnou zeleň. Jen se musíte připravit na to, že nebudete na vodě sami. Atrakce je velmi oblíbená a tak tady potkáte více lodí než gondol v Benátkách.

Kolébka ajurvédy

Hausbóty jsou prima, ale stejně tak hotelové komplexy, kde nechybí ajurvédská centra. Právě v Kérale se ajurvéda zrodila. Nejprve absolvujete tradiční prohlídku, během níž vás lékař vyzpovídá, změří vám tlak a tep, a pak už si můžete užívat čtyřrukou masáž. Samozřejmě si můžete koupit velmi lacině i různé ajurvédské léčivé přípravky domů.

Ženy nejčastěji sahají po ašvagandě, nebo-li indickém ženšenu, který posiluje imunitu, omlazuje a celkově dobíjí energii. Samozřejmě spoustu energie získáte i z místních pokrmů. Jsou silně pálivé a silně návykové. S kořením se nešetří, vždy je ale velmi vyvážené, a tak si určitě pochutnáte. Jídlo se zásadně servíruje na banánových listech a jí se rukama, což je pro Kéralu typické.  A určitě si poručte fresh z čerstvého ovoce, třeba takové mango nebo ananas – určitě jste lepší šťávu nepili. Osvěžit se můžete i lahodnou šťávou z čerstvých kokosových ořechů nebo si za pár korun, pardon rupií, koupit domů kokosový olej.

Rady na cestu:

-Nejlepší je cesta z Prahy do Cochin s Emirates Airlines s přestupem v Dubaji. Více na www.emirates.com

-Do Indie je zapotřebí vízum, které získáte na velvyslanectví v Praze (za 7 dní zaplatíte 850 Kč).

-Místní měnou jsou rupie. Za 100 rupií dáte 38,40 Kč, přičemž za dvoulůžkový pokoj zaplatíte od 400 do 1000 rupií, za jídlo v restauraci od 40 do 200 rupií a třeba kilo banánů stojí 35 rupií.

-V Kérale mají jako mazlíčky slony. Můžete si je pohladit, projet se na nich nebo se s nimi vykoupat. Ať už tak nebo onak, budete mít zážitek na celý život.

-Ubytování v hausbótech si můžete rezervovat na www.spiceroutes.in, hotely s ajurvédou na www.eastend.in

About Jana Hájíčková 43 Článků
Tisková mluvčí CK Neckermann - Stará se o komunikaci s médii, vydává tiskové zprávy o aktuálním dění, organizuje tiskové konference a press tripy. Má k dispozici bohatou fotobanku. tel. +420 777 355 456

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*