Hotel Die Sonne v Rakousku: Recenze od Tomáše Strnada 

Tomáš Strnad, náš produktový specialista, se před pár dny vrátil z dovolené z hotelu Die Sonne v Saalbachu v Rakousku. Chtěli jsme znát jeho zkušenost a jak se mu na dovolené líbilo. Proto jsme si ho odchytli a připravili pro vás rozhovor. 

1 Jaká je poloha hotelu? 

Na okraji městečka Saalbach, v blízkosti hlavní silnice na Hinterglemm (slepé údolí, provoz zde není velký). Přímo přes silnici vede turistická stezka přes celé údolí, na pěší túru do Saalbachu nebo Hinterglemmu ideální. Supermarket Mpreis je vzdálený cca 5 minut chůze. Autobusová zastávka vedoucí do Hinterglemmu nebo až Zell am See je cca 50-100 m od hotelu. Parkoviště je u hotelu zdarma.

2 Jaké je vybavení?

Hotel je ideální pro rodiny s dětmi a je přátelský ke psům (před vchodem jsou osušky vyloženě pro psy). Hotel nabízí bar, restauraci, venkovní posezení. Místnost na úschovu kol.

3. Kde jste byli s rodinou ubytováni? Jak se ti líbily pokoje? 

Byli jsme ubytováni v  pokojích A2B, pokoje jsou opravu prostorné. Pokoje jsme měli s výhledem do kopce (zadní strana), což v konečném důsledku byla výhoda, protože tam je větší klid a ovce, které jsou lákadlem pro děti. V koupelně byl velký sprchový kout a dvojité umyvadlo. Co mě nejvíce překvapilo, byla velmi pohodlná postel s peřinami s možností výměny matrace dle tvrdosti, peřin dle tloušťky a polštáře dle měkkosti (vše stačilo napsat na papír u postele).

4. Jaký tip stravování jste měli zajištěný? 

All inclusive. Velmi bohaté snídaně formou bufetu (nějaké speciality co jsem jinde neviděl – medové plástve, domácí marmeláda, čerstvé omelety, čerstvé vafle, fresh džusy, džusy z červené řepy, aj.). Velké množství ovoce, k večeři ovoce k dispozici není, případně pouze málo. Obědy formou bufetových stolů, spíše skromnější výběr, polévka, často těstoviny, zelenina, omáčka s masem. Hotel nedává na cesty obědové balíčky a není ani možnost připravit si balíček u snídaně, hoteliér se snaží tímto rozhodnutím podporovat místní horské boudy. K večeři výběr z menu o několika chodech (saláty formou bufetu, polévka nebo předkrm, výběr ze dvou hlavních jídel, dezert, případně je na výběr menu pro celiaky a vegetariány. 3x za pobyt byla večeře formou bufetových stolů (regionální kuchyně a grilování) a 1x gala večeře o 5 chodech. Odpoledne káva a zákusky včetně zmrzliny. Nápoje u baru od 10.00 do 23.00 h. (kávové speciality, nealkoholické nápoje, víno, pivo, pálenky, míchaný nápoj dne,…), nápoje jsou servírované, nemusí se chodit k baru. K dispozici je zdarma i pšeničné pivo, které často v rámci all inclusive u jiných hotelů nebývá. Na snídani a večeři je předem dané místo, na oběd a zákusky je možné si sednout i ven na terasu.

5. Měli jste možnost využít nějaké sportovní aktivity v hotelu? 

Venkovní stolní tenis, fitness. Recepční jsou zároveň průvodci, je možné zúčastnit se túr (různé obtížnosti), ranní aqua aerobic, kuchařský kurz (jak se dělá Kaiserschmaren), různé další aktivity pořádané hotelem. Dále možnost zapůjčení kol a elektrokol (za poplatek). Na každém pokoji je k dispozici k zapůjčení batůžek na túry.

6. Nebyli jste bez internetu?

WiFi zdarma v hotelu i na pokojích, z části i venku a ve wellness zóně (zde jsou k brouzdání k dispozici i dva ipady).

7. Můžeš nám popsat, jaký má hotel wellness? 

Rozsáhlá wellness zóna, propojená s hotelem podzemní chodbou, několik odpočíváren, krytý bazén, venkovní velká vířivka. Samostatná část pro dospělé (od 15 let): finská sauna, solná parní lázeň, infrakabina, sanarium, odpočívárny. Za poplatek wellness procedury a masáže, cena cca 30-80 €, na začátku pobytu jsme obdrželi dvě poukázky v hodnotě 15 € na masáže.

8. Jak se v hotelu starají o děti? Je tu něco jiného oproti ostatním hotelům? 

venkovní dětské hřiště s houpačkami, pískovištěm, skluzavkou a trampolínou. Miniklub s hračkami, skluzavkou, malou lezeckou stěnou. Hlídání dětí od 4 let (během túry je klub zavřený). Děti mají k večeři vlastní menu (připraven je speciální příbor), k zapůjčení dětské židličky. Možnost vypůjčení el. chůviček, kočárků, nosítka, dětské postýlky, aj. Na pokoji je i koš na dětské plenky. Poslední den jsme obdrželi jako dárek plyšáka a domácí marmeládu.

9. Jaké jsou další výhody? 

karta výhod Saalbach-Hinterglemm Joker Card: zdarma využití několika lanovek (nejbližší je cca 10-15 minut pěšky, případně jedna zastávka turistickým autobusem, který je díky kartě také zdarma). V blízkosti je i koupaliště Kapt’n Hook. Hlavní výhodou hotelu jsou rozsáhlé možnosti vyžití pro děti i za špatného počasí.

Hodnocení pobytu:

Pozitiva:

+ výborné snídaně a večeře

+ venkovní dětské hřiště a dětská herna i pro teenagery

+ rozsáhlé možnosti aktivit organizované hoteliérem

+ úžasné wellness včetně části jen pro dospělé

+ krásné a moderní prostřední

+ velmi milý a ochotný personál

Negativa:

  • slabší obědy, žádné obědové balíčky na cesty
  • karta výhod nemá v ceně Baumzipfelweg, pouze sleva 1€, 8€ vstup je poměrně dost za relativně krátkou stezku, je nutné dávat pozor na provoz lanovek, ve vedlejší sezóně fungují jen některé
  • dětské vybavení je nutné rezervovat dopředu (nosítka mají pouze 1x)

Hotel Die Sonne je bohužel na léto 2017 již obsazený. Můžete se však do Rakouska vydat v zimě a pěkně si zalyžovat.

Autor: Tomáš Strnad

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*