Drážďany vás dostanou

Leží kousek od českých hranic a nabízí skvělé vyžití pro celou rodinu. Co zde navštívit?

Do útrob lidského těla

Muzeum hygieny v Drážďanech bude bavit jak malé, tak velké. Zábavnou formou se totiž dozvíte všechno o funkci těla a také hygieně. Prohlédnete si střevo, plíce, nebo z čeho se skládá vlas. Zajímavá je i skleněná figurína, v níž uvidíte, kolik máme v sobě žil a tepen. Nechybí ani železné plíce, jak se přezdívalo stroji, kam se umisťovali lidé s tuberkulózou. Jedna dívka v nich prožila šedesát let. Určitě se nestačíte divit, co za týden spořádá rodina v Evropě, Indii nebo Africe. Můžete si vyzkoušet, jak budete slyšet nebo vidět jako senior. Hluboký dojem ve vás zanechají fotografie mrtvých lidí nebo video s porodem. Ale takový je život. Pravidelně se zde koná i řada výstav. Na návštěvu si určitě vyhraďte celý den.

Box

-Muzeum si můžete prohlédnout v češtině, audioprůvodce je zdarma.

-Za vstup dají dospělí 9 eur, děti do 16 let mají vstup zdarma. Dá se ale ušetřit a dva rodiče s dítětem zaplatí jen 14 eur.

-Více na: www.dhmd.de/cs/

Doprava po zemi, po vodě a i ve vzduchu

Víte, jak vypadal první bicykl a kdo ho vynalezl? V Muzeu dopravy v Drážďanech se na něj můžete posadit. Prohlédnete si jeden z prvních automobilů z roku 1932, také motocykly a další pozemní dopravní prostředky. Nechybí ani železniční doprava. Přehazujte výhybky, mačkejte čudlíky a zkuste si práci strojvůdce před sto lety. Další patro patří vodní dopravě, modelům parníků a různým artefaktům jako je například kufr, který byl na lodi Titanik. V poslední části uvidíte vystavená letadla nebo vzdulochodi.  Děti si můžou na dětském hřišti udělat řidičský průkaz, nebo na modelové železnici pozorovat více než 200 lokomotiv v akci.

Box

-Muzeum si můžete prohlédnout v češtině, audioprůvodce je zdarma.

-Za vstup dají dospělí 9 eur, děti do 5 let mají vstup zdarma. Dá se ale ušetřit a jeden rodič se dvěmi dětmi zaplatí jen 9 eur.

-Více na: www.verkehrsmuseum-dresden.de/cs/

Povečeřet s Augustem Silným

Chcete-li zažít něco originálního, zajděte si na večeři do restaurace Sophienkeller a ocitnete se v době baroka. Krásné klenuté stropy, dubové stoly a servírky v dobových kostýmech. Posadit se můžete i kolotoči. Nejenže si zde budete moci vybrat z typických saských pochoutek jako je například saské pečené hovězí maso s rozinkovou omáčkou, červeným zelím a bramborovým knedlíkem, ale také se u vás zastaví samotný August Silný, aby se s vámi dal do řeči.

Box

-August II. Silný byl v 18. století saský kurfiřt a polský král. Drážďany přeměnil po vzoru Versailles v jedno z nejkrásnějších měst Evropy. Svou přezdívku silný získal díky své tělesné síle, holýma rukama dokázal přelomit koňskou podkovu.

-Cena za hlavní chod v Sophienkeller se pohybuje od 10 do 20 eur, za půl litru piva dáte 4,70 eur.

-Více na: www.sophienkeller-dresden.de

 

Výlet do Drážďan si můžete rezervovat ZDE.

About Jana Hájíčková 43 Článků
Tisková mluvčí CK Neckermann - Stará se o komunikaci s médii, vydává tiskové zprávy o aktuálním dění, organizuje tiskové konference a press tripy. Má k dispozici bohatou fotobanku. tel. +420 777 355 456

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*