Dovolená v červnu? Nejlepší volba!

Kdy je nejlepší čas jet na dovolenou? Na to samozřejmě neexistuje univerzální odpověď, neboť záleží u každého na mnoha faktorech: počínaje tím, kdy mají děti letní prázdniny, přes plánování dovolených v rámci firmy až po problematiku hlídání domácích mazlíčků. Pokud však budu odpovídat z pohledu profesionála v cestovním ruchu, budu vždy doporučovat cestování do zahraničí v červnu.

5 důvodů proč na dovolenou v červnu

1. Výhodná cena zájezdů

Zejména v last minute období pořídíte velmi kvalitní hotely a služby za ceny, o kterých v hlavní sezóně nemůže být řeč. Za rozumný rozpočet si tak můžete dopřát hotel s all inclusive, wellness, aquaparkem, vlastním bazénem či jinou vychytávkou, který by byl v hlavní sezóně nad vaše finanční možnosti. Hotely totiž v rámci vytížení kapacit nabízí často pro červen cenu ubytování až o 50% nižší, než v červenci a srpnu. V rámci last minute pak cenu snižují i cestovní kanceláře, které mají pro červen také mnohem více volných míst, než je tomu v hlavní sezóně.

Dovolená v červnu

2. Máte více místa a prostoru

Buďme upřímní, pláž v realitě nikdy není prázdná tak jako je tomu na propagačních fotkách. Pokud patříte k lidem, kteří nemají rádi jakékoliv davy, tak cestování mimo hlavní sezónu určitě nabízí větší klid, více prostoru a méně turistů. Na pláži, u bazénu, v restauraci, prostě kdekoliv. Žádné války o lehátka nebo fronty v restauraci.

3. Mimosezónní ceny v destinaci

Ať už jde o výlety, sporty nebo jiné atrakce, i zde můžete výrazně ušetřit. Stejně jako např. u skipasů jsou i ceny v destinacích ovlivněny sezónou a červen (zejména jeho začátek) patří do levnějšího cenového pásma. Za peníze určené na zábavu si tak můžete dopřát více a i zde platí, že všude nejsou davy a kvalita poskytovaných služeb může být výrazně vyšší.

Dovolená v červnu

4. Příjemné počasí

Klimatické podmínky bývají často příznivější než v hlavní sezóně. Ano, cestujeme k moři za teplem. Ale pokud už je horko takové, že i po vykoupání v moři si musíte dát na ochlazení studenou sprchu, písek vás neustále pálí do chodidel, takže o plážovém volejbalu můžete jen snít a jet na výlet se jeví jako celodenní utrpení, pak stojí za to přemýšlet, zda  nenajít nějaký rozumný kompromis. V červnu už je moře poměrně vyhřáté, počet slunečních dní je rovněž podobný červenci a srpnu, ale teplo je příjemné, nikoliv vražedné.

5. Bronzový základ

Budete opálení dříve než ostatní a celé léto vám budou všichni závidět. Zde mluvím z vlastní zkušenosti. Kdykoliv jsem byla na dovolené v červnu, slyšela jsem celé dva měsíce lichotky, jak jsem krásně opálená. Jasně, na muže tento argument asi příliš nezabere, ale my ženy víme, že opálené vypadáme a cítíme se skvěle a všechno nám více sluší.

Dovolená v červnu

A co vy? Máte ještě nějaký další důvod, proč jezdíte na dovolenou v červnu? Podělte se s námi o váš názor.