Do Europa Parku s dětmi

Do Europa Parku s dětmi

Žádný zábavní park pro děti takových rozměrů, jako je Europa Park v Německu, u nás nemáme. Chcete-li si užít zábavu na kolotočích, různých druzích horských drah a zábavných show, pak se sem určitě vypravte!

Nedaleko německého Rustu se na ploše 90 hektarů rozkládá největší zábavní park Německa a druhý nejoblíbenější park v Evropě. Ročně jej navštíví více jak 4,5 miliónů návštěvníků. Park je tematicky rozdělen do 14 různých oblastí, které většinou velmi věrohodně prezentují evropské země. U Němců tak najdete Oktoberfest a repliky hrázděných staveb, v Anglii zase červený double decker nebo hru na královského agenta, v Rusku na vás čeká vesmírná stanice Mir a tak bychom mohli pokračovat. Nechybí ale i tradičnější druhy zábavy, především bezpočet atrakcí pod širým nebem i pod střechou – těch je dostatek, takže park stojí za návštěvu i v chladném počasí. Nechybí samozřejmě ani maskot, šedá myš, jež dostala jméno Euromaus.

Horské dráhy

Park nabízí více než stovku atrakcí, z nichž třináct je horských drah. Silver Star byla do roku 2006 nejrychlejší a do roku 2012 nejvyšší horskou dráhou v Evropě. Výška této atrakce je 73 m, maximální rychlost 130 km/h a jízda trvá 180 sekund. Můžete zde ještě zažít bleskové zrychlení na dráze Blue fire Megacoaster z 0 na 100 km/hod. za 2,5 vteřiny, rodinnou objevnou cestu po sopečném ostrově Island nebo poznávat svět divokých pirátů z Batávie z opravdového voru. Eurosat poznáte hned na první pohled. Jde o obrovskou stříbrnou kouli, která návštěvníky vybízí k cestě do vesmíru. Horská dráha se nachází právě uvnitř této koule a má velmi specifickou atmosféru. V naprosté tmě vás vyvezou na horu, kde začne takzvaný countdown, a pak se ve vysoké rychlosti vracíte zpět, zatímco kolem vás poletují planety a meteority. Jedinečný zážitek!
Velkým tahounem je také vodní horská dráha Poseidon, mimo jiné první v Evropě. Z 23 metrů letíte rychlostí 70 km/h střemhlav do vody, která vás nejen osvěží, ale také zabrzdí. K novinkám patří gigantická dřevěná horská dráha, 1050 m dlouhá, která dosahuje výšky 40 m a letí se na ní rychlostí přes 100 km.

Poslední novinka

Nejnákladnější vnitřní atrakcí v historii Europa Parku se stal svět fantazie podle úspěšného filmu Arthur a Minimojové reřiséra Luca Bessona. Berušky, žáby a housenky v nadživotní velikosti létají, poskakují a lezou po obrovských větvích a mohutných kamenech. Stébla trávy jsou jako mrakodrapy, včely vypadají jako letadla. Pod 15 metrů vysokou kopulí se ukrývá magický ostrov, dvě říčky a začarovaný les. Po 550 metrů dlouhém letu do světa mikrokosmu přírody a zase zpět přistanete u Maltazarda, zlého lupiče minimojského pokladu.

Show a slavnosti

Dalším silným důvodem, proč park navštívit, jsou 3D kina, pikniková místa, nejrůznější výstavy, interaktivní expozice, show, muzikály a varietní vystoupení, pro něž je v obřím areálu dostatek místa. Celý park můžete objet vlakem, takže se nemusíte bát, že byste nestihli vše. Přesto doporučujeme návštěvu spojit s přespáním, Europa Park je totiž u Rýna, více než 600 km od Prahy, v jihozápadním cípu Německa. Odměnou vám bude zábava pro celou rodinu, jakou nikde blíž nezažijete.

Jak to začalo…

Během zahraniční cesty po USA roku 1972 dostal Franz Mack se synem Rolandem nápad otevřít v Německu zábavní park, který by sloužil jako výstavní plocha zábavních atrakcí a kolotočů, které produkovali ve svém malém podniku ve Waldkirchu. Roku 1975 se pouhá idea stává skutečností a park se 12. července otevírá. Evropa se do názvu dostala díky nedaleko ležícího jezera Europasee.

Důležité informace:

  • Europa Park pořádá také spoustu slavností. K největším patří Midsummer Party, Horror Nights, Euro Dance Festival nebo Miss-Germany-Wahl. Je jich samozřejmě mnohem více a veškeré informace najdete na webových stránkách.
  • K parku patří pět hotelů, kemp, hostinec a 4D kino.
  • Vstupné stojí 44,50 eur pro dospělého a 38,50 eur pro děti (od 4 do 11 let). Parkovné stojí 5 eur.
  • Europapark je otevřen od března do října a přes zimní sezónu od listopadu do ledna.
  • Více na www.europapark.de

Foto: Europa Park

About Jana Hájíčková 43 Článků
Tisková mluvčí CK Neckermann - Stará se o komunikaci s médii, vydává tiskové zprávy o aktuálním dění, organizuje tiskové konference a press tripy. Má k dispozici bohatou fotobanku. tel. +420 777 355 456