Costa del Sol – pobřeží zalité sluncem na jihu Španělska

costa del sol

Slunečné pobřeží se rozkládá v pásu zhruba tří set kilometrů na jihu Španělska a jelikož je ze severu chráněno pohořím, je charakteristické příjemnými celoročními teplotami, čerstvým vánkem a malým počtem srážek.

Oblast se podle statistik pyšní třemi sty slunečních dní v roce a nabízí širokou paletu kvalitních hotelů, dlouhé krásné pláže, čistou vodu, a spoustu zábavy nebo místní tradiční kuchyni.

Tři sta kilometrů písčitých pláží, smaragdově zbarvené, průzračné moře tvořící u výběžků Sierry Nevady a Sierry Blanky tiché zálivy střežené skalami, desítky kilometrů rybářských vísek a městeček s bílými kostelíky a uzounkými uličkami, hotelů, penziónů, restaurací, stánků s ovocem, a kolem toho všeho vede visutá trať a silnice. Costa del Sol přitahuje turisty, hlavně z Anglie, Holandska a Skandinávie i v zimě, kdy je tu teplota 13 až 18 stupňů, sytě modré nebe, nejméně znečištěné ovzduší a možnosti klidné, příjemné dovolené.

costa del sol

Milovníci přírody a historie ocení okolní nádhernou krajinu, hory vypínající se nad pobřežím, bílé andaluské vesničky a blízkost historicky zajímavých míst – Málagy, Sevilly, Granady a paláce Alhambry, Cordoby a v neposlední řadě Gibraltaru. Vyznavače sportu a hlavně golfu plně uspokojí velké množství kvalitních golfových hřišť. Díky skvělé poloze je zde široká nabídka výletů, ze které si vybere každý. Na Costa del Sol naleznete vše, co můžete potřebovat pro strávení klidné nebo naopak aktivně prožité dovolené.

costa del sol

Centrem oblasti je Malaga s zhruba půl milionem obyvatel. Toto město a přístav bylo založeno Féničany v sedmém století před Kristem. Později byla Malaga podrobena římské nadvládě.Roku 711 se na Pyrenejský poloostrov dostávají Arabové a Málaga podléhá jejich vlivu, kterého byla zbavena až v 15. století, roku 1487. Působení těchto rozličných kultur na území města je vidět i dnes na dochovaných památkách.

Stojí za to navštívit blízký zámek s nádherným panoramatickým výhledem, přestavěný za Maurské nadvlády, ve kterém se dnes nachází tradiční parador (hotel ve vlastnictví státu). Díky své eleganci a proslulosti se Malaga v 19. Století stala oblíbeným zimním střediskem bohaté smetánky. Impozantní park v Calle Alameda, který je v Evropě znám pro svou vyjímanou botanickou sbírku, nás vtahuje zpět v čase do éry „bohaté smetánky“.

costa del sol

Malaga je proslulá svou „pescaito frito“, výběrem malých smažených ryb jako jsou sardinky a cípalové, které jsou dobře očištěné a naložené v ledu v mnoha místních „bodegách“ (starobylých vinárnách). Pokud chcete skutečně čerstvý „úlovek dne“, jediným správným místem je El Palo, typická rybářská vesnička ležící ve východní části města.

About Petra Halíková 48 Článků
Online marketingová specialistka se zájmem o cestování, poznávání nových kultur a východního pohledu na svět. :)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*