Chorvatsko – země s impozantní historií a čistým mořem

Chorvatsko

Chorvatsko se rozkládá od východu na západ mezi Panonskou nížinou a Alpami a zhruba ve středu najdeme Dinárské pohoří s horou Dinara, nejvyšší horou země. Rozloha Chorvatska činí více než pětapadesát kilometrů čtverečních a je známé zejména svým pobřežím, které je lemováno Jadranem. Součástí toho je na dvanáct set ostrovů a všechna pobřeží jsou členitá s převážně oblázkovými a skalnatými plážemi.

V případě zájmu si prohlédněte hotely a kempy, kde se dá trávit dovolená v Chorvatsku s CK Neckermann.

Ty vůbec nejoblíbenější se nacházejí na Makarské riviéře a patří mezi ně například Makarska, Brela nebo Tučepi. Jsou známé kilometrovými plážemi a nespočetnými možnostmi volnočasových aktivit, jak na souši, tak ve vodě.

Chorvatsko

Historie Chorvatska sahá až před náš letopočet, kdy zde žili illyrské kmeny. Později zde Římané vybudovali rozsáhlou provincii Illyricum a následně území začali obydlovat Slované. Prvním chorvatským králem byl Tomislav I.

Kromě moře a možnosti rekreace je Chorvatsko bohaté i na historické památky, hned několik jich je zapsáno na seznam památek světového dědictví UNESCO. Mezi ně patří Diokleciánův palác ve Splitu, který je pojmenován po tehdejším římském císaři a tvoří jádro města. Turistickým lákadlem je i město Dubrovnik, které se může pyšnit svými dlouhými středověkými hradbami

Snad každému se vybaví také Plitvická jezera, národní park tvořený systémem šestnácti jezer s kaskádami a vodopády.

Chorvatsko

Za výlet stojí ostrov Hvar. Tento nejkrásnější ostrov Jadranu je známý tím, že tu svítí slunce nejvíce dnů ročně v rámci celého Středomoří. Zároveň je to ostrov zasvěcený levandulím, tuto rostlinu zde najdete prakticky na každém kroku.

Po řece Krka je poté pojmenován národní park ve střední části Dalmácie u města Šibenik, který je proslulý svými vodopády a různobarevnými jezírky.

Ačkoliv je země chudá na výskyt fauny ve volné přírodě, své bohatství země skrývá v rostlinách. Lze zde najít tisíce druhů rostlin, které se nevyskytují nikde jinde na světě a v dnešních dobách zde rostou zejména dřeviny jako macchie nebo palmy, olivovníky nebo fíkovníky.

About Petra Halíková 48 Článků
Online marketingová specialistka se zájmem o cestování, poznávání nových kultur a východního pohledu na svět. :)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*