Burano – nejbarevnější městečko na světě

Burano je ostrovem v Benátské zátoce na severu Itálie. Ve skutečnosti Burano není ostrovem samotným, ale soustrovím celkem čtyř ostrovů, pospojovaných navzájem mosty.

Ostrov se nachází zhruba sedm kilometrů od Benátek a aktuální počet jeho obyvatel se pohybuje kolem tří tisíc.

Burano bylo původně pravděpodobně osídleno Římany a v šestém století také obyvateli z Altina. Existují dvě hypotézy, jak ostrov přišel ke svému názvu. Jedna teorie tvrdí, že ostrov byl původně objeven rodinou Burianů, podle kterých dostal své jméno. Ta druhá vychází z přesvědčení, že původní obyvatele ostrova přišli ze sousedního ostrova Buranello.

Foto: italy-honeymoon.com

Když na konci patnáctého století na ostrov zavítal Leonardo da Vinci, krajky nakoupil pro svá díla a rozšířil jejich věhlas po celé Evropě. Postupem času ale prosperita začala klesat a nic na tom nezměnil ani rok 1872, kdy byla na Buranu otevřena krajkářská škola.

Ostrov je charakteristický pestrostí svých domů, která měla svůj význam v minulosti, neboť vymezovala hranice majetku a podle legendy sloužila rybářům k rozpoznání jejich domů, když se vraceli z lovu ryb.

Návštěvníci ostrova by jistě měli navštívit nakloněnou zvonici, náměstí s kostelem, kde se koná pravidelný trh, nebo Muzeum krajek.

Zajeďte se podívat do Burano a naplánujte si svoji letní dovolenou autem po Itálii. Nebo se podívejte na naše další články o Itálii a dalších evropských zemích.

Hlavní foto: http://traveltoitalyblog.x2beta.com

About Petra Halíková 48 Článků
Online marketingová specialistka se zájmem o cestování, poznávání nových kultur a východního pohledu na svět. :)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*