Breckenridge – nejvýše položená sjezdovka světa

Breckenridge
www.breckresorts.com

Na západě Severní Ameriky se rozkládá pohoří Rocky Mountains, které se táhne v délce bezmála pěti tisíc kilometrů z Britské Kolumbie do Nového Mexika a které se začalo formovat před zhruba sedmdesáti miliony lety.  V rámci Rocky Mountains se rozprostírá  sedm středisek, které se mohou pyšnit devíti metry průměrného sněhu za rok a více než třemi stovkami slunečných dní. Celkem zde můžete najít na osm set kilometrů sjezdovek, přičemž největším střediskem je Vail.

Středisko Breckenridge je od Vailu vzdáleno třicet kilometrů a patří mezi oblíbená denverská střediska. V rámci něho na vás čeká sto šedesát kilometrů sjezdovek a celkem třicet lanovek. Pamatováno je zde také na vyznavače freeridového lyžování a milovníky snowboardingu, pro které je zde připraveno pět snowparků.

Breckenridge
www.beaverrun.com

Lyžařský areál Breckenridge předčí výškou své polohy všechny areály v Evropě a co víc, díky poloze ve výšce 3 914 metrů nad mořem je považován za nejvýše položené středisko světa. Chlubit se může také prostornými a upravenými sjezdovkami všech obtížností a také bezmála šestikilometrovou sjezdovkou “Four O`Clock”.  Samotný areál je tvořen čtyřmi propojenými vrcholy, přičemž každý z nich disponuje expresními lanovkami.

Na své si zde přijdou i fanoušky běžek, pro které je tu k dispozici více než třicet kilometrů tratí, přičemž některé z nich vás zavedou do krásného a romantického prostředí White River National Forest, posetého horskými chatami. Daleko více tratí, zhruba jednou tolik, vás čeká u Keystonu, kde si můžete užít krásné prostředí Rocky Mountains.

Breckenridge
www.travelmag.com

Jako správné moderní lyžařské centrum, i Breckenridge pamatuje na aprés ski aktivity. Po dni stráveném na sjezdovkách můžete jeho zbytek strávit v příjemném prostředí nepřeberného množství místních barů, diskoték nebo restaurací. Kdo by měl ještě touhu po  dalších sportovních zážitcích, může si vyzkoušet sněžnicovou túru nebo sáňkařskou dráhu. Za vyzkoušení stojí i procházka samotným historickým městem, při které můžete na vlastní kůži zažít zlaté doly.

 

About Petra Halíková 48 Článků
Online marketingová specialistka se zájmem o cestování, poznávání nových kultur a východního pohledu na svět. :)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*