Bohatá historie bulharského vína

Víno z Bulharska je pro svou vynikající chuť konkurentem klasických francouzských vín. Díky jeho oblíbenosti ve světě tak jeho produkce neustále roste. 

Bulharsko je jednou ze zemí, která je má k vínu velmi blízko. Její hranice jsou limitovány Černým mořem na východě a bývalými jugoslávskými republikami na západě. Může se pyšnit kontinentálním klimatem s horkým létem a studenou zimou. V létě se teplota pohybuje mezi 25 a 40 stupni. Díky Černému moři jsou výkyvy v teplotě zmírněny a Bulharsko se tak stává ideální zemí pro pěstování vína.

Bulharské víno má dlouhou tradici. Už se o něm zmiňoval i Homér ve své Iliadě před 3000 lety. Podle archeologických výzkumů se právě Bulharsko mohlo stát vůbec první zemí, kde se začalo pěstovat víno. Stejně tak i první vinný sklípek mohl být původně bulharského původu. Údajně staří mniši už tehdy skladovali víno v podzemí, aby se udržela jeho teplota.

K dnešnímu dni vinice zaujímají 4 % půdy v Bulharsku. V případě červeného vína, se ze 75 % pěstuje cabernet sauvignon nebo merlot. Následuje pamid, gamza, atd. Z bílého vína se zde pěstuje hlavně chardonnay.

Potřebova exportovat víno položila základ bulharskému vinařskému průmyslu. Prvním velkým klientem byla Sovětská republika. V tehdejším Rusku bylo oblíbené hlavně pěnivé víno a sladší stolní, která si vychutnávala celá ruská společnost. Za rozšíření vinařského průmyslu se zasadila firma PEPSICO, která spojila majitele vinařství s potenciálními klienty v Kalifornii. To mělo také za následek snahu o modernizaci vinařství a celkový rozvoj průmyslu v Bulharsku. V současné době vinařství se rozprostírá na již zmíněných 4 % bulharské půdy, přičemž ¾ půdy patří cizím firmám.

V Bulharsku se nachází celkem 5 vinařských regionů. Každý region vyrábí jinou formou a je tak unikátní. Ti, kteří již vyzkoušeli bulharské víno, říkají, že je rozdílné a překvapivé. Hrozny jsou extra jemné a svou kvalitou se vyrovnají těm francouzským.

V posledních 20 letech se však bulharské vinárny privatizovaly. Stylová vína jsou tak většinou produkována po malých sériích (okolo 20 000 lahví). Ta prémiová pak míří na různé výstavy a přehlídky.

Kde ochutnat bulharské víno

Bulharské víno můžete ochutnat ve vašem hotelu o dovolené nebo ve specializovaných vinárnách. Tam si můžete zakoupit i samotnou lahev vína. Pokud jste se na dovolenou vydali do oblasti Nessebaru, pak určitě nesmíte minout malou vinárnu v historickém městečku Nessebar. Tady se nachází malá bulharská vinárna „Wine shop Region“ s vínem nejen z Bulharska. Tato vinárna také pořádá různé akce a degustace. Její styl krásně zapadá do rozmanitého a starého Nessebaru, památky UNESCO.

Důležité informace:

  • Bulharské víno je pyšným konkurentem francouzského vína
  • Tip na ubytování: Pro rodinnou dovolenou doporučujeme navštívit resort Burgas Beach, umístěný přímo na pláži nebo hotel Nessebar Beach s animačním program v českém jazyce. Pouze pro páry pak hotel SENTIDO Bilyana Beach.
  • Do Burgasu se dostanete letadlem za necelé dvě hodiny, případně autem vlastní dopravou. Cestovat do Bulharska můžete již jen na občankou, bez nutnosti mít cestovní pas.
About Petra Halíková 48 Článků
Online marketingová specialistka se zájmem o cestování, poznávání nových kultur a východního pohledu na svět. :)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*