5 úžasných wellness hotelů

 1. Rakousko – Tauern spa

Mezi Zell am See a Kaprunem, konkrétně 5 km od lyžařského areálu Gletscherskigebiet Kitzsteinhor, leží hotel Tauern Spa. Jedná se o špičkový hotel včetně restaurace, který je propojen s krásnými a moderními lázněmi. Jeho hosté mají vstup v ceně. Lázně využívají termální vodu. Najdete zde wellness centrum s 12 krytými a venkovními bazény, jeden je dokonce se slanou vodou a vodním barem, zdarma se zde konají lekce vodní gymnastiky, dále pak 13 různých saun, například finskou saunu, saunu s pecí, bylinkové koupele, biosaunu nebo aromatickou parní lázeň včetně dobře vybavených odpočinkových zón, za všechny stojí za zmínku relaxační lounge s krbem. Nechybí zde dokonce i dvě venkovní sauny s venkovními bazény na ochlazení. K dispozici jsou zdarma čaje a ovocné džusy. A myslelo se i na rodiny s dětmi, těm patří část se skluzavkami a dalšími vodními atrakcemi. Kdo by raději soukromí, může navštívit hotelové spa, které skýtá jedno překvapení – prosklený vyhřívaný bazén na střeše. Když v něm plavete, máte pocit, že se koupete uprostřed hor. Stejně panoramatická je i jedna zdejší sauna.

2. Slovensko – Hotel Bešeňová

Nově vybudovaný hotel, který lemuje Termální lázně Bešeňová, ještě dýchá dřevem a novotou. Hosté mají automaticky vstup do lázní zdarma. Areál zásobují horké prameny termálních vod, které vyvěrají z hloubky 1987 metrů s teplotou přes 60 stupňů Celsia. Prameny působí blahodárně na pohybové i dýchací ústrojí, mají příznivé kosmetické účinky a díky lithiu dokonce pozitivně ovlivňují i psychiku člověka. Geotermální voda dále obsahuje vápník, hořčík, sodík, draslík, železo, mangan, mimořádné množství síranů, bikarbonáty a spoustu dalších minerálů. Bešeňová v současnosti nabízí osm venkovních bazénů s geotermální vodou dosahující teploty 40 stupňů Celsia, osm venkovních bazénů s čirou ohřívanou vodou, sedm vnitřních bazénů a patnáct tobogánů a klouzaček. Chcete zažít adrenalin? Spusťte se po nejdelších a nejrychlejších tobogánech z třicet metrů vysoké tobogánové věže. Jedinečný zážitek a neopakovatelnou atmosféru moře a mořského příboje pak nabízí bazén s umělým vlnobitím. Oblíbený je také bazén s velkými bublinami, Raft river, na které se může každý unášet na raftě proudem a kochat se okolní přírodou, nebo pirátská loď s potápěcím centrem. Ve wellness centru vás čeká čarovný svět vůní, barev, životadárné vody a příjemných tónů hudby. Na duši i na těle vás nepochybně zahřeje komplex pěti parních a suchých saun s inhalacemi a Tepidárium. Vychutnat si můžete i Kneippovu koupel, studenou páru, hydromasáž nohou, tureckou mýdlovou masáž, vodní smršť nebo Bešeňovské skaly spočívající v masáži nohou vodními tryskami. Bešeňovským unikátem je pak vyhřívané křeslo z 24karátového zlata, které je jediné svého druhu v Evropě. Podobné údajně vlastnil i Alexandr Veliký.

3. Maďarsko – Danubius Health Spa Resort Aqua

Hotel se nachází jen asi 500 metrů od známého termálního jezera Hevíz, nicméně se chlubí vlastním rozsáhlým wellness s léčivou termální vodou. Nechybí zde krytý i venkovní bazén, různé sauny, solárium a sluneční terasa. Hosté mohou navštěvovat i kurzy jógy nebo aquaerobiku a zacvičit si ve fitcentru pod vedením osobního trenéra. Ve zdravotním centru se provádí termální hydroterapie, fototerapie a mechanoterapie. Nicméně určitě by bylo škoda nenavštívit i jezero Hévíz, které není jen teplé a velké, ale opravdu velmi nádherné. Už jen pohled na rozkvetlé lekníny plovoucí na jeho hladině v ranním oparu dokáže navodit příjemný pocit pohody v duši. Ale jezero toho dokáže mnohem víc! Jeho léčivé účinky přitahovaly návštěvníky po celá staletí a ještě dnes má co nabídnout. Samotná vodní nádrž se rozprostírá na ploše 4,4 hektaru a je napájená horkým pramenem z hloubky 38 metrů pod povrchem. Zdejší voda je bohatá na draselné soli, síru a hydrogenuhličitany. Tato malá přírodní laboratoř má velkou léčivou sílu, která přináší úlevu při kloubních onemocněních, revmatu, nemocech pohybového ústrojí, páteře a gynekologických potížích. Jako pitná kúra pomáhá při léčení poruch zažívacího traktu a paradentózy. Tak usedněte na lavičku ponořenou v jezeře, kochejte se lekníny kolem sebe a vstřebávejte léčivou vodu. Najdete tu klid, protože dětem je do jezera ze zdravotních důvodů vstup zakázán. Teplota vody nikdy neklesne pod 25 C a díky okolním hustým lesům vás tu nikdy neofoukne. Navíc do vody můžete vstupovat i v chladnějším počasí přímo z budovy na kůlech uprostřed hladiny.

4. Německo – IFA Schöneck Hotel & Ferienpark

Až dorazíte k areálu Schöneck IFA, možná se podivíte: „Jak je možné, že se tak velký hotel uživí v tak malé vesnici uprostřed národního parku Krušných hor?“ Stačí, abyste vešli dovnitř a podívali se z oken restaurace. Tak nádherným panoramatickým výhledem do čtyř zemí – Saska, Bavorska, Čech a Durynska, se může pochlubit málokterý hotel. Obzvlášť při západu slunce se vám tou krásou až bude tajit dech. Součástí hotelu je aquapark, kam můžete jít přímo z pokoje v županu. Na ploše 1100 metrů na vás čekají bazény s vlnobitím, lagunou, vodopádem a jeskyněmi. Tělo si můžete nechat namasírovat v teplé vířivce, pro nejmenší je určen dětský bazének. A kdo má rád adrenalin, sjede si tobogán s přehrazením, anebo tobogán se světelnou show. Oba stojí za to. V létě jsou bazény i venku. K další úžasné nabídce hotelu patří hlídání dětí od tří let, herny jsou rozdělené podle věku. Vy si zatím můžete zahrát tenis v kryté hale, bowling, squash, nebo si zajít do fitka. Velkým lákadlem pro děti je i návštěva 4D kina. Musí se totiž projít stezkou odvahy, po lanovém mostě, kolem vulkánu, stroboskopem, až se ocitnou u rakety na Měsíci. Právě tam se kino promítá.

 5. Slovinsko – Terme Olimia – Sotelia

Ultra moderní hotel je propojen chodbou s lázněmi Olimia, kde si budete připadat jako v budoucnosti. Hotelový i lázeňský komplex je totiž zapuštěn do země, nikde ho zvenku neuvidíte. Prostě splynul s přírodou. Zdejší voda má výrazné zklidňující a antistresové účinky, a proto nebudete ničím rušeni. Bazény jsou nerezové, velmi moderní a rozdělené na části pro rodiče s dětmi a pro ty, co chtějí spíše relaxovat a nabírat sílu. Teplota bazénů má od 26 do 37 C a léčí se v nich pacienti s problémy pohybového aparátu, rehabilitují se po operacích následkem úrazu, kteří trpí revmatickým, kožním a cévním onemocněním. Nechybí ani saunový svět s ceremoniály.

About Jana Hájíčková 43 Článků
Tisková mluvčí CK Neckermann - Stará se o komunikaci s médii, vydává tiskové zprávy o aktuálním dění, organizuje tiskové konference a press tripy. Má k dispozici bohatou fotobanku. tel. +420 777 355 456

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*