10 nejlepších lyžařských středisek v Evropě

Schweiz. Copyright by: Switzerland Tourism By-Line: swiss-image.ch/Ivo Scholz

Stále váháte, kam se letos vydat na lyže? Připravili jsme pro vás seznam 10 nejlepších lyžařských středisek, které stojí za návštěvu. Své sjezdovky si zde najdou začátečníci, milovníci freeridu, ale i prudkých svahů. Najdete zde i tipy na jedny z nejkrásnějších sjezdovek v Alpách. Užijte si lyžování s CK Neckermann. Můžete si také objednat hotely přímo v lyžařských střediscích, která najdete na odkaze lyžařská střediska.

Zillertálské středisko Myrhofen (Rakousko)

Myrhofen leží v samém srdci Zillertálského údolí, které částečně zasahuje do rozlehlého lyžařského střediska Penken. V tomto Čechy oblíbeném lyžařském středisku můžete najít až 136 sjezdovek, z toho 33 černých, 63 červených a 40 modrých. Potěšeni prudšími červenými a černými sjezdovkami budou zejména pokročilí lyžaři. Nachází se zde i nejprudší upravovaná sjezdovka dlouhá 1 500 metrů. Její sklon dosahuje v některých místech až 78 %. Rodiny s dětmi určitě ocení jižní svahy Penkenu, kde na ně čekají mírnější sjezdovky pro jejich ratolesti.

Val di Fiemme (Itálie)

Italské středisko Val di Fiemme nabízí širokou škálu sjezdovek s moderním systémem umělého zasněžování. Díky dobrému poměru ceny a kvality je hojně navštěvováno českými klienty. Současně patří k jedněm z modernějších lyžařských středisek s precizním značením sjezdovek a dobrými bezpečnostními opatřeními. Klienti mohou využít efektivní kombinaci skipasů v rámci Dolomity Superski.

Austria.  © Claudia Ziegler

Ischgl (Rakousko)

Skiareál Ischgl se nachází na hranicích Rakouska a Švýcarska. Jedná se o rušné lyžařské středisko, které svou nabídkou potěší nejen rodiny s dětmi. V rakouské části střediska se lyžuje na  Grespitzu (2872 m), Palinkopfu (2864 m) a Idjochu (2760 m). Najdete zde více než pětačtyřicet lanovek a vleků s kapacitou až 93 000 lyžařů za hodinu. Nejdelší sjezdovkou je jedenáctka dlouhá až 11 kilometrů s převýšením okolo 1 500 metrů. 

Kitzbühel, Streif (Rakousko)

V Kitzbühelu se každý rok jede nejtěžší závod světového poháru. Žádná událost na sebe nestrhne tolik pozornosti jako sjezd Hahnenkamm. Maximální sklon u této sjezdovky je 85 % a diváci mohou pozorovat až 70 metrů dlouhé skoky s nejvyšší rychlostí lyžařů okolo 135 km/h. Někteří ho tak právem označují za jeden z nejnebezpečnějších závodů světa. Pokud se však lyžařský zájezd v Kitzbülu nekoná, je sjezdovka přístupná široké veřejnosti. Sjezdovku si můžete vyzkoušet hned ve dvou variantách. Lehčí variantě se říká familienstraif. Jedná se o červenou sjezdovku střední obtížnosti, která vynechává nebezpečné úseky. Druhá varianta tyto nebezpečné úseky zahrnuje a stává se tak atraktivní sjezdovkou pro zkušené lyžaře.

Zermatt (Švýcarsko)

Zermatt je pro mnoho lidí místem s nejkrásnějším panoramatem ve Švýcarsku. Najdeme zde i jedny z nejkrásnějších sjezdovek v Alpách. Jednou z nejkrásnějších lyžařských tras vůbec je sjezd z Klein Matterhornu do města Zermatt. Při sjezdu překonáte převýšení více než 2 kilometry a svezete se po 14 kilometrech dlouhé sjezdovce. Horní část je carvingová, přičemž po většinu sjezdovky klesáte přímo proti Matterhornu. Zermatt jakožto exkluzivní destinace nikdy nebyl nucen držet ceny při zemi. Proto ho doporučujeme spíše našim náročnějším klientům.

Zermatt
Copyright by: Switzerland Tourism – By-Line: swiss-image.ch/Martin Maegli

Kaprun – Zell am See (Rakousko)

Neméně oblíbené je lyžařské středisko Zell am See, které se může pyšnit až 138 kilometry hustých sjezdových tratí. Své si zde najdou i příznivci snowboardingu a freeride jízdy. Pokročilejší lyžaři si mohou užít 25 kilometrů černých sjezdovek. Většina sjezdovek je však lehčích až středně obtížných, což je ideální pro rodiny s dětmi. K odpočinku a posilnění jsou připraveny horské chaty s typickou rakouskou pohostinností. Ve městě Kaprun jsou připravené i lázně, kde si můžete po náročném dni odpočinout.

Igls – Patscherkofel (Rakousko)

Patscherkofel se tyčí přímo nad Innsbruckem. Vaši zimní dovolenou tak můžete spojit s návštěvou Innsbrucku a vychutnat si tu pravou rakouskou atmosféru. Důvodem, proč jsme tento areál zařadili do našeho výběru, je olympijská sjezdovka, na které se udály hned tři významné události. Tato sjezdovka hostila více než 2 významné sportovní události – Olympiády (v letech 1964 a 1976) a Olympijské hry mládeže (v roce 2012). Sjezdovka je více než 5 kilometrů dlouhá a nabízí nezapomenutelný sjezdů, který si určitě vychutnáte.

Schladming – Dachstein (Rakousko)

Tato rozsáhlá oblast tvořená 9 skiareály se nachází pouze 400 kilometrů od České Republiky. Proto se také stala jednou z nejnavštěvovanějších oblastí v Rakousku. Mezi těmito areály se nachází i ledovec Dachstein. Skipas si můžete koupit na jednotlivá střediska nebo do celého areálu a zalyžovat si na sjezdovkách o délce 860 kilometrů. Adrenalinoví nadšenci si nemohou nechat ujít freeridovou legendu Edelgriess. Jedná se o 18 kilometrů dlouhý sjezd hlubokým sněhem. Právě díky tomuto sjezdu ji zařazujeme do našeho výběru sjezdovek. Oblast také disponuje 472 kilometry upravených běžeckých tras.

Benátsko – Dolomity (Itálie)

Lyžařské středisko Cortina d’Ampezzo je nejznámějším a nejkrásnějším střediskem v Itálii. Samotné městečko se může pyšnit promenádou norkových kožichů a drahými butiky. V oblasti se nachází několik lyžařských středisek prolnutých pouze skibusy. Nejznámější je olympijský areál pod Tofanou s ostrými červenými a černými sjezdovkami. Pokud si chcete vyjet na projížďku po zamrzlých vodopádech, pak si zajeďte na sjezdovku “Hidden Valey”. Jedná se o skryté údolí, které ve vás probudí dojem, že se nacházíte uprostřed ničeho. Na sjezdovku se z Cortiny dostanete autobusem za 20 minut. Ještě těžší je je však návrat z údolí sjezdovky. Můžete se však těšit krásného pohledu na krajinu Dolomit plnou zamrzlých vodopádů. Na konci jízdy se dostanete zpátky do Sella Ronda autobusem nebo koňských spřežením. Více info o sjezdovce najdete na > https://www.ervpojistovna.cz/cs/top-sjezdovky-evropa 

Alta Valtellina – Livigno (Itálie)

Alta Valtellina leží na severu Lombardie. Zřejmě nejznámějším lyžařským střediskem je Livigno. To je známé nejen svými kvalitními sjezdovkami, ale také poměrně levným benzínem, kosmetikou a alkoholem. Livigno nabízí až 65 kilometrů sjezdovek s kvalitním terénem a také je jedním z nejlepších snowparků v italských Alpách. V oblasti také vyvěrají termální prameny. Klienti tak mohou navštívit bazénový a wellness komplex.

About Petra Halíková 48 Článků
Online marketingová specialistka se zájmem o cestování, poznávání nových kultur a východního pohledu na svět. :)

1 Comment

  1. Dobrý den,
    jezdíte i do českých destinací? Případně kde bych mohla najít podobný článek o českých ze strany CK? Na netu je spousta recenzí, ale nic moc se mi nelíbí tak jako ta vaše. Díky.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*